Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy moduł z Cyclone V i Myriad X do widzenia maszynowego

ghost666 11 Lut 2020 00:21 564 0
 • Nowy moduł z Cyclone V i Myriad X do widzenia maszynowego
  Nowy moduł z Cyclone V i Myriad X do widzenia maszynowego
  Zestaw C-Vision firmy Aries uruchamia system Linux na SoC z rdzeniem ARM i układem FPGA Cyclone V za pośrednictwem modułu MCV. Ta płytka deweloperska zawiera dwa gigabitowe interfejsy Ethernet, 2 x UART, 2 x CAN, 3 x złącze PMOD, moduł Myriad X AI, adapter do dwóch kamer Dart Baslera i opcjonalny wyświetlacz.

  Aries Embedded zaprezentowało właśnie swoją platformę sztucznej inteligencji i wbudowanego widzenia komputerowego dla przemysłu. Zestaw C-Vision to moduł typu "sandwich". Posiada on adapter dla kamer Basler Dart podłączonych przez LVDS oraz procesor wizyjny Intel Movidius Myriad X. Elastyczna tkanka FPGA w układzie Cyclone V pozwala łączyć i kontrolować wiele różnych czujników i elementów wykonawczych w jednym systemie. System korzystać może m.in. z optycznych czujników zbliżeniowych, sensorów pozycji, orientacji i przyspieszenia, konwerterów ADC i innych.

  Zestaw C-Vision zawiera w sobie moduł MCV. Moduł ten to płytka deweloperska wykorzystujący unikatowy SoC Cyclone V. Obok Xilinx Zynq to jedyny na rynku taki system, który integruje FPGA i procesor ARM w jednym układzie. W układzie tym znajdziemy dwa rdzenie ARM Cortex-A9, taktowane zegarem 800 MHz, na których uruchamiany jest Linux BSP z U-bootem.

  Nowy moduł z Cyclone V i Myriad X do widzenia maszynowego
  Nowy moduł z Cyclone V i Myriad X do widzenia maszynowego
  Moduł MCV wydaje się być identyczny z modułem Denx MCV wprowadzonym na rynek przez Denx w 2014 roku. Prawdopodobnie został on zbudowany przez jakiegoś dostawcę Aries - zmieniona została tylko nazwa. Moduł MCV zasilany jest napięciem 3,3 V i ma wymiary 74 x 42 mm. Moduł dostępny jest z jednym z czterech różnych FPGA, od modelu A2 z 25 K elementami logicznymi i 36 blokami DSP, po wersję A6 z 110K blokami i 87 blokami DSP. Każda z tych opcji jest również dostępna z opcjonalnym interfejsem PCIe dla bloku FPGA (lista specyfikacji pokazana jest po prawej stronie).

  Moduł MCV jest dostarczany z 1 GB pamięci DDR3 RAM i 256 MB pamięci flash NAND. Dodatkowo, w przeciwieństwie do wersji Denx, na pokładzie znajdziemy również 4 GB pamięci eMMC. Pozostałe funkcje realizowane są przez podwójne złącza Samtec B2B obejmują 143 sygnały z FPGA, 66 sygnałów HPS (z ARM), linie zegarowe oraz wyprowadzenia dla interfejsów GbE, UART, CAN, SPI, I²C i USB.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/cyclone-v-based-imaging-and-ai-kit-offers-basler-cams-and-myriad-x/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer ControlsComputer Controls