Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens CTES1 - cały czas odkamienia

11 Lut 2020 14:03 123 6
 • Poziom 13  
  witam

  Mam pewien problem z ekspresem Siemens CTES1. Ekspres chce cały czas odkamieniać. W pierwszym etapie działa ok. Woda gorąca leci normalnie po przełączeniu pokrętłem parowym przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, natomiast drugi etap jest coś nie tak. Gdy obracamy pokrętło parowe do pozycji 0-neutralnej woda zamiast lecieć wylewką kawową leci do tacki i leci zimna woda. Pomija obwód grzejny.
  Moje pytanie jest takie; czy uszkodzeniu uległ zawór podwójny? czy wpływ na to może mieć licznik wody, że odkamienia cały dzień? Dodam tylko, że kawę parzy normalnie -gorąca woda. Natomiast podczas działania i parzenia kawy, robienia pary mruga kontrolka "calc". Ekspres zdaje się być sprawny jak parzy kawę, leje gorąca wodę. Natomiast odkamienia cały dzień i tak w kółko
  Macie jakieś pomysły

 • Specjalista AGD
  Nie może pomijać obwodu grzejnego, gdyż fizycznie to nie możliwe :)

  Odkamienianie odbywa się poprzez dyszę i zawór drenażowy, który wodę spuszcza do tacki. To prawidłowy objaw.

  Kończy się odkamieniacz w zbiorniku i dalej potrafi przez cały dzień pracować na sucho ?
 • Poziom 13  
  witam

  ok i tak robi cały dzień odkamienia. Tylko jak wyłączyć ten "calc" żeby nie świecił się na czerwono. Czy zawór jest zapchany?

  Dodano po 5 [godziny] 10 [minuty]:

  Ewentualnie potrzebowałbym instrukcję obsługi. Może sam proces odkamienienia jest nie właściwie przeprowadzony. Ekspres jak w temacie: typ: CTES1, E-Nr. TK6001/01
 • Poziom 13  
  witam

  odkryłem jeszcze jedną rzecz. Podczas pierwszego procesu odkamieniania jak woda leci wylewką grzałka robi się zimna. jak dojdzie do drugiego procesu jest całkowicie zimna.

  Natomiast kawę parzy wodą gorącą.
 • Poziom 13  
  dzięki zaraz się tym zajmę i na pewno podzielę się. Zastanawia mnie fakt jeden czemu leci zimna woda

  dzięki za instrukcję

  Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:

  ok zrobiłem. Proces odkamienienia wg. instrukcji miał trwać 35min, a odkamieniał się ponad 2 godziny i robi to do tej pory. Nie przechodzi przez poszczególne cykle opisane w instrukcji. Pierwsza faza ok, druga i kolejne fazy nie dochodzą do skutku
 • Poziom 24  
  Co znaczy że nie dochodzą do skutku? Nie ma komunikatów na ekranie, albo są inne? Albo ekspres zachowuje się inaczej niż opisano to w instrukcji?

  Dodano po 3 [minuty]:

  MAN_IN_BLACK napisał:
  Podczas pierwszego procesu odkamieniania jak woda leci wylewką grzałka robi się zimna. jak dojdzie do drugiego procesu jest całkowicie zimna.
  Tak może być. Bojler jest wyłączany na czas odkamieniania.