Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywrócenie skasowanych danych - Acer

11 Lut 2020 15:28 168 2
  • Poziom 1  
    Witam!
    Mam pytanie do Was, mianowicie mam następujący problem: Posiadam laptop Acer TravelMate 5744 Inter Core i3. Przy problemach z laptopem wgrałem poprzez naciśnięcie F10 fabrycznie wgrany Windows 7 tracąc dokumenty istniejące przed wgraniem nowego systemu. Czy istnieje możliwość poprzez np. wpisanie jakiś komend czy program pozwalający na odzyskanie utraconych zdjęć i dokumentów?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Pytanie jakie sektory dysku zostały nadpisane. Jeśli te z danymi, są nie do odzyskania.
    Na chwilę obecną nie kopiuj nic na dysk. Najlepiej go wymontuj i podłącz jako dodatkowy nośnik do innego PC.
    Następnie można próbować odzyskiwania choćby za pomocą DMDE => https://dmde.com/download.html

• Poziom 28  
    Po przeinstalowaniu systemu nadpisałeś dość duży obszar dysku, w tym metadane systemu plików. Pozostaje Ci przeskanowanie dysku, gdzie możliwe, że część plików zjajdzie Ci w strukturze logicznej (te, gdzie zachowayły się rekordy MFT opisujące pliki i odsyłające do nienadpisanych klastrów), część poza strukturą logiczną (wyszukiwanie RAW), część uszkodzonych - tych, które będą zawierały nadpisane klastry, a części może Ci w ogóle nie znaleźć.
    Tak, jak pisał Radu, wyjmij ten dysk i skanuj pod innym systemem, bo każda operacja zapisu na tym dysku, to dalsza destrukcja danych.