Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Modus - skrzynia QUICKSHIFT

papaver 11 Feb 2020 15:32 2493 10
    papaver
    Level 9  
    Czy w skrzyniach QUICKSHIFT wymienia się olej, czy raczej wymienia się płyn w układzie sterowania hydraulicznym?
    Mam takiego Modusa z przebiegiem 75 000 i nie wiem co zrobić i jak to zrobić?
    Proszę o pomoc!
    genek1000
    Level 35  
    Ani to , ani to. :D
    Skrzynia QUICKSHIFT to zwykła skrzynia biegów z zamontowanym ( zamiast linek do lewarka zmiany biegów) " robotem " który zmienia biegi za ciebie . Wymiana oleju zgodnie z skrzyniami manualnymi - czyli wg. Renault - NIGDY ( wymiana oleju przy naprawie skrzyni) . :|
    Płyn hydrauliczny w robocie też wieczny . :D
    Piasek80
    Level 31  
    Wymienia się.
    W robocie stosowany jest Elf Speedmatic
    W skrzyni 75W-80 GL-4
    Po wymianie oleju w robocie powinno się CLIP`em wykonać adaptację.
    Stosowanie się do zaleceń producenta o niewymienialności żadnej z w/w cieczy kończy się ZAWSZE wymianą samochodu - albo montażem pedału sprzęgła i normalnego mechanizmu zmiany biegów.
    genek1000
    Level 35  
    Piasek80 wrote:
    Po wymianie oleju w robocie powinno się CLIP`em wykonać adaptację.

A gdzie znajdę korek spustowy oleju w " robocie" :?:
    Piasek80
    Level 31  
    Oddaj specom od skrzyń - oni będą wiedzieli jak tego dokonać.
    genek1000
    Level 35  
    Piasek80 wrote:
    Oddaj specom od skrzyń - oni będą wiedzieli jak tego dokonać.
    Dziękuję. Nie ma pytań ☹️.
    Do papaver. Jeśli chcesz wymieniaj. Nie zaszkodzi , pod warunkiem stosowania oleju i płynu o specyfikacji zgodnej z zaleceniami producenta , ale moim skromnym zdaniem pieniądze wyrzucone ☹️ w błoto.
    papaver
    Level 9  
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    Z wyrazami szacunku Maciej Komosiński.
  • Helpful post
    Berjooo
    Level 1  
    Piasek80 wrote:
    Wymienia się.
    W robocie stosowany jest Elf Speedmatic

Czy wiesz jaki może być max poziom oleju w robocie? W zbiorniczku mam tylko zaznaczony poziom min, a max niestety nie ma.
    papaver
    Level 9  
    Niestety nie wiem jaki ma być poziom oleju w robocie. Za odpowiedź dziękuję.

Dodano po 4 [godziny] 52 [minuty]:

Po przeczytaniu tych wszystkich mądrych wypowiedzi "wiem że nic nie wiem" litr oleju ELF SEEDMATIC kosztuje 145,00 zł. to nie problem ale już z wymianą oleju w skrzyni biegów jest problem, w serwisie RENAULT dowiedziałem się jedynie, że tego typu aut (MODUS z zautomatyzowaną skrzynią biegów) do Polski nie sprowadzano i jak się nic nie dzieje przy zmianie biegów to nie należy nic robić. Może ktoś podpowie gdzie można zasięgnąć wyczerpujących informacji? Z góry dziękuję.
    genek1000
    Level 35  
    Berjooo wrote:
    Czy wiesz jaki może być max poziom oleju w robocie? W zbiorniczku mam tylko zaznaczony poziom min, a max niestety nie ma.

Przy załadowanym zasobniku ciśnienia ( a uzupełnia ciśnienie po każdym otwarciu drzwi kierowcy - słychać specyficzne brzęczenie pompy przy lewym przednim kole ) poziom oleju w " robocie" oscyluje około MIN.
    Przy wykonaniu polecenie " opróżnienie zasobnika ciśnienia" -a wykonuje się go przy każdym demontażu elementów hydraulicznych "robota" - żeby 50 bar ciśnienie oleju nie walnęło w twarz , to wtedy uzupełnia się olej do poziomu pomiędzy 32 a 38 mm powyżej napisu MAX. Po uzupełnieniu akumulatora ciśnienia olej spada w okolice MIN .
    radeklechwar
    Level 1  
    Jakie parametry oleju do robota elf spedmatic

Dodano po 58 [sekundy]:

radeklechwar wrote:
    Jakie parametry oleju do robota elf spedmatic

Dodano po 1 [minuty]:

Ja potrzebuje nowego zbiorniczka do robota tam gdzie się leje olej chydrauliczny.poniewarz cieknie ku dołu

Dodano po 31 [sekundy]:

Ja potrzebuje nowego zbiorniczka do robota tam gdzie się leje olej chydrauliczny.poniewarz cieknie ku dołu