Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] PS4 Z trybu czuwania wchodzi w tryb jakby odłączenia zasilania. Brak dźwięku

Michal198422 11 Feb 2020 15:50 2832 1
    Michal198422
    Level 11  
    Witam. Wiele już tematów o ps4 i problemach jest, ale żaden nie odpowiada do końca mojemu. Mianowicie chodzi o to, że konsola działała bez problemów, kiedy jej używałem, ale po pewnym czasie beż używania, się nie dała włączyć. Przechodziła wcześniej w stan uśpienia (pomarańczowy pasek) i dawała się ponownie włączyć, ale od pewnego czasu ze stanu uśpienia przechodzi w coś jakby została całkiem odłączona od zasilania. Próba włączenia powoduje zapalenie się na niebiesko diody na około sekundę i wyłączenie. Odłączenie kabla zasilania na kilka sekund problem rozwiązywało i konsola wstawała jakby nigdy nic (no sprawdzanie spójności danych że niby wyłączona w nieprawidłowy sposób). Nadal tak jest, ale widzę, że problem postępuje, bo znikł mi dźwięk przez pada (przez hdmi nie wiem, bo mam bardzo starego LG do grania na konsoli). Kiedy wejdę w ustawienia i reguluję głośność dźwięku głośnika z pada, to przy podłączonym tv za pomocą jacka słyszę dźwięk głośności, ale poza nim NIC (TV sprawdzony i wszystko jest z nim ok - problem po stronie PS4). Wcześniej działało. Inicjacja konsoli, resetowanie danych, reflash oficjalnym softem nic nie daje. Problemów z obrazem brak itp. Czy ktoś się z takim czymś spotkał i ma jakieś wskazówki co się z tym sprzętem dzieje?

Edycja UNCHARTED

EDIT: Problem z brakiem dźwięku na słuchawkach wyjaśniony. W ustawieniach urządzeń audio w opcji wyjście na słuchawki było ustawione na "czat głosowy",a nie "całość dźwięku" (dla czego to po wgraniu softu na nowo się nie ustawiło jak było, czyli na całość dźwięku, to dobre pytanie). Jednak problem z wyłączeniem się konsoli do zera nadal występuje. Nie ma różnicy, czy konsola ustawiona na przejście w tryb czuwania, czy nie. Po prostu po pewnym czasie bez używania się wyłącza i nie daje się ponownie uruchomić do czasu odłączenia kabla zasilającego na kilka sekund.

EDIT 2:
    Konsola najwyraźniej ma problem z odpaleniem po przejściu z niewiadomego powodu w tryb przypominający wyłączenie konsoli w opcjach po jakimś czasie - kompletnie ciemna jak po wyjęciu z pudełka, kiedy TV zostaje wyłączony. W konsoli wszystkie opcje ustawione na brak wyłączenia, czy przechodzenia w tryb spoczynku. Obecnie ją odłączyłem od TV i używam w trybie gry zdalnej na PC. Zostawiłem włączoną na całą dobę i się nie wyłączyła. Przełączyłem w tryb czuwania i po paru godzinach wstała bez najmniejszego problemu, podobnie jak i w przypadku wyłączenia poprzez menu.

Edit 3:

Temat do zamknięcia. Konsola w pełni działa jak powinna. Czy wyłączona przez menu, czy przeszła w tryb czuwania, wstaje bez najmniejszego problemu. Czy to z przycisku zasilania, czy z pada. Najwyraźniej z niewiadomego powodu w momencie wyłączenia telewizora coś powodowało problem. Chętnie bym się dowiedział dla czego takie "jaja" się działy, ale to sprawa na zupełnie oddzielny temat. Dodam tylko, że konsola do tv była podłączana przez przejściówkę HDMI/VGA. W każdym razie konsola na samym kablu hdmi, jak i w trybie gry zdalnej funkcjonuje normalnie.
    Michal198422
    Level 11  
    Problem pojawiał się w momencie wyłączenia tv podłączonego przez przejściówkę HDMI/VGA.