Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z komputerem - zacina się, wolno działa, długo się uruchamia.

11 Feb 2020 17:56 4323 8
  • Level 3  
    Podzespoły:

-gtx 1060 6gb
    -i5 8400
    -cooler standardowy
    -16gb ram hyperx 2x8
    -z370 gaming plus
    -be quiet! System Power B9 (SB9-600W)

Posiadam windows 10. Napotkalem problem z komputerem jakieś 2 tygodnie temu. Siedziałem przed komputerem dość długo. Tak ze jak dotykałem obudowy to była bardzo bardzo gorąca. Wiec jak skończyłem grać wyłączyłem komputer normalnie bez żadnych problemów. nastepnie otworzyłem obudowę żeby się trochę schłodził. Dotykałem karty graficznej i była mega gorąca zreszta tak jak wszystko. Potem chciałem go podłączyć i włączyć, ale niestety nie dało się. Komputer uruchamiał się na 0.5 sekundy i resetował cały czas.. myślałem ze to przez to ze może jeszcze jest gorący i komputer tak reaguje żeby się nie przegrzał, lecz rano chciałem odpalić i to samo było. potem zaniepokojony po dotykałem wszystko w środku i nagle zaczął działać, lecz bardzo długo się włączał i wszystko zamulało. Następnie nie używałem komputera około 2 tygodni bo mnie nie było. Wróciłem i było to samo.. zamula zacina się długo się uruchamia itd. chciałem wyczyścić go w środku z kurzu itd. Niestety po wyczyszczeniu było to co na początku... uruchamiał się na 0.5 sekundy i resetował więc podotykalem znów wszystko i normalnie się uruchomił nie resetował się ale uruchomił się bez ekranu. Przeczytałem na forum ze to może przez ram, wiec wyjąłem jedna i okazało się ze jedna jest zepsuta... Ale mimo to ze mam teraz tylko 8gb ram to nie zmienia faktu ze powinien się dalej zacinać zamulać i np. Jak chce grać w csa to nie ładuje mi się mapa do końca i zacina mi się cały komputer tak ze muszę od nowa uruchomić.
    jak patrzyłem zużycie procesora przy włączonej przeglądarce i steam jest 10%.
    RAMu 50%
    Dysku 1%.
    Komputer działał normalnie dopóki nie otwarłem go wtedy pierwszy raz żeby się przewietrzył(ale nigdy nie był aż taki gorący przed otwarciem)

Nie wiecie może co to może być?

Jak trzeba czegoś ss to bez problemu wyślę

Problem z komputerem - zacina się, wolno działa, długo się uruchamia. Problem z komputerem - zacina się, wolno działa, długo się uruchamia.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
  • Level 3  
    Niestety nie mogę logów dodać ponieważ nie mam konta 24h i coś mi pisze, że z linkiem nie tak

Jeden ram bez błędów, lecz drugi nie chciał się włączyc test pokazywało error nie wiem czym było to spowodowane. Ale widze ze cos z dyskiem jest więc nie próbowałem nastepny raz. Jak będzie taka konieczność to to zrobię ;D
  • Level 1  
  • Level 3  
    Zrobione. Kupiłem nowy dysk zobaczymy jak to będzie na nowym. Zrobiłem test HD Tune i odrazu widać uszkodzenia :D Mam coś jeszcze spróbować zrobić/sprawdzić? ;)
  • Level 1