Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe zabezpieczenie nadprądowe do systemów motoryzacyjnych

ghost666 11 Lut 2020 20:04 780 0
 • Nowe zabezpieczenie nadprądowe do systemów motoryzacyjnych
  Firma ROHM niedawno ogłosiła dostępność w sprzedaży nowych układów BV2Hx045EFU-C. Jest to rodzina wysokonapięciowych (41 V) dwukanałowych kluczy do sterowania inteligentnymi urządzenia mocy. Element te zostały zoptymalizowanych do samochodowych sterowników systemów takich jak automatyczne skrzynie biegów, systemy sterowania silnikiem itp.

  Klucze tego rodzaju to urządzenia półprzewodnikowe, które chronią obwody elektroniczne przed awarią (np. z powodu przetężenia podczas awarii). W przeciwieństwie do tradycyjnych bezpieczników, układy takie jak bezpieczniki półprzewodnikowe mogą chronić obwody bez degradacji lub uszkodzenia, w przypadku zadziałania. W ten sposób umożliwiają uzyskanie systemów w pełni bezobsługowych.

  W ostatnich latach, wraz z postępem elektryfikacji w następstwie innowacji technologicznych w branży motoryzacyjnej (tj. popularyzacja pojazdów elektrycznych, jazdy autonomicznej), koncepcja bezpieczeństwa funkcjonalnego, która pozwala zminimalizować ryzyko awarii i jej dotkliwość, jest niezbędna do uzyskania bezpieczniejszych systemów elektronicznych nowoczesnych pojazdów. Bezpieczniki są zwykle stosowane jako środek zaradczy w celu ochrony systemów przed przetężeniem w przypadku wadliwego działania np. ECU, ale problemy związane z konserwacją i degradacją urządzeń, spowodowaną starzeniem się tych elementów, wzywając do częstszego przyjmowania bezpieczników półprzewodnikowych (IPD).

  Rodzina BV2Hx045EFU-C to pierwsze w branży moduły IPD, które są w stanie zapewnić niezależną ochronę przed przetężeniem. Konwencjonalne IPD chronią tylko przed nadmiernym prądem rozruchowym podczas rozruchu silnika, więc mikrokontroler i układy detekcji nadprądowej są potrzebne do ochrony układu przed zbyt wysokim prądem, płynącym w stanie ustalonym, kiedy jednakże nadal istnieje możliwość wystąpienia awarii. Natomiast nowa seria elementów może chronić system zarówno przed nadmiernym prądem rozruchowym, jak i przetężeniem w stanie ustalonym, zapewniając większy poziom bezpieczeństwa systemu i niezawodne rozwiązanie z mniejszą liczbą części w porównaniu do produktów konwencjonalnych. Ponadto zakres zabezpieczeń nadprądowych można w tym układzie regulować za pomocą komponentów zewnętrznych, co pozwala zapewnić szeroką kompatybilność.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/intelligent-power-devices-enable-standalone-system-protection

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.