Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] VW Touran III - schemat el. rozkładanego haka.

toku74 11 Feb 2020 22:27 1185 3
Wago
    toku74
    Level 31  
    Witam. Założyłem sobie w Touranie oryginalny hak. Fajny rozkładany. Stworzył mi się problem z instalacją elektryczną. Podciągnąłem wiązkę do przedniego słupka i stoję. Czy może mnie ktoś poratować schematem np. z ELSY jak podłączyć wiązkę w bezpieczniki , a głównie chodzi o wtyczkę, której nie mam gdzie wpiąć, bo miejsce już zajęte. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Wago
    toku74
    Level 31  
    Panowie, nie chcę za darmo. Jak coś to na pw.
  • Wago
    toku74
    Level 31  
    Nikt nie chce pomóc? Trudno.
    Z pomocą dobrych ludzi udało mi się temat ogarnąć. Wygląda to tak:
    1. cztery kable zasilające /nazwę je główne,grube/ idące do skrzynki bezpieczników:
    a- czarno czerwony -bezpiecznik 22 -15A /u mnie brakowało zasilania na tym bezpieczniku i dodatkowo musiałem w puste miejsce podpiąć zasilanie/
    b- biało czerwony -bezpiecznik 28 - 25A
    c- niebiesko czrwony - bezpiecznik 38 -25A
    d- czerwono fiolletowy -bezpiecznik 44 - 15A
    2. skrętka OBD -tutaj znalazłem znalazłem najbliższą w odpowiednich kolorach idącą do drzwi kierowcy i w nią nią wpiąłem.
    3. przewód czarno fioletowy /chyba 0,5mm kw/ podpięcie we wtyczkę A pin 14 modułu elektroniki /puszka po lewej stronie skrzynki bezpieczników, opisują ją jako moduł komfortu/
    4. przewód brązowo czerwony- też cieniutki /chyba dobrze widzę/ pin 58 wtyczki C
    5. przewód chyba cały czarny cieniutki z niebieskiej wtyczki to podpięcie w pin 7 tej niebieskiej wtyczki przy słupku A kierowcy.
    To tyle jeżeli chodzi o kabelki. Po tym zaznaczmy , że jest przyczepa w Getaway, w asystencie parkowania kodujemy hak - u mnie elektryczny i w abs też kodujemy przyczepę.
    Po tym autko u mnie działa elegancko, kontrolka haka przy otwieraniu informuje, podczas cofania na wyświetlaczu pokazuje się na monitorze przyczepa.
    Pozdrawiam.
    toku74
    Level 31  
    Rozwiązano jak wyżej to zamykam.