Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] VW Touran III - schemat el. rozkładanego haka.

11 Feb 2020 22:27 543 3
  • Level 31  
    Witam. Założyłem sobie w Touranie oryginalny hak. Fajny rozkładany. Stworzył mi się problem z instalacją elektryczną. Podciągnąłem wiązkę do przedniego słupka i stoję. Czy może mnie ktoś poratować schematem np. z ELSY jak podłączyć wiązkę w bezpieczniki , a głównie chodzi o wtyczkę, której nie mam gdzie wpiąć, bo miejsce już zajęte. Z góry dziękuję za pomoc.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 31  
    Panowie, nie chcę za darmo. Jak coś to na pw.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 31  
    Nikt nie chce pomóc? Trudno.
    Z pomocą dobrych ludzi udało mi się temat ogarnąć. Wygląda to tak:
    1. cztery kable zasilające /nazwę je główne,grube/ idące do skrzynki bezpieczników:
    a- czarno czerwony -bezpiecznik 22 -15A /u mnie brakowało zasilania na tym bezpieczniku i dodatkowo musiałem w puste miejsce podpiąć zasilanie/
    b- biało czerwony -bezpiecznik 28 - 25A
    c- niebiesko czrwony - bezpiecznik 38 -25A
    d- czerwono fiolletowy -bezpiecznik 44 - 15A
    2. skrętka OBD -tutaj znalazłem znalazłem najbliższą w odpowiednich kolorach idącą do drzwi kierowcy i w nią nią wpiąłem.
    3. przewód czarno fioletowy /chyba 0,5mm kw/ podpięcie we wtyczkę A pin 14 modułu elektroniki /puszka po lewej stronie skrzynki bezpieczników, opisują ją jako moduł komfortu/
    4. przewód brązowo czerwony- też cieniutki /chyba dobrze widzę/ pin 58 wtyczki C
    5. przewód chyba cały czarny cieniutki z niebieskiej wtyczki to podpięcie w pin 7 tej niebieskiej wtyczki przy słupku A kierowcy.
    To tyle jeżeli chodzi o kabelki. Po tym zaznaczmy , że jest przyczepa w Getaway, w asystencie parkowania kodujemy hak - u mnie elektryczny i w abs też kodujemy przyczepę.
    Po tym autko u mnie działa elegancko, kontrolka haka przy otwieraniu informuje, podczas cofania na wyświetlaczu pokazuje się na monitorze przyczepa.
    Pozdrawiam.
  • Level 31  
    Rozwiązano jak wyżej to zamykam.