Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 problem z alarmem

27 Wrz 2005 10:59 6730 4
 • Poziom 9  
  W Passacie B5 1,9 TDI 1998r samoczynnie włącza się alarm. Samochód jest sprowadzony z Francji więc niewiem czy alarm był montowany fabrycznie czy nie, Prawdopodobnie tak bo jest załączany orginalnym pilotem.
  Jaka może być przyczyna, jak można sprawdzić jaki jest typ alarmu i jaka może być przyczyna włączania się jego. Jak można to zdiagnozować.
 • Poziom 25  
  Witam.Aby sprawdzić jaki to jest alarm to musisz najpierw znaleść moduł alarmu.Na module najprawdopodobniej będzie napisana firma i model alarmu.Moduły umieszczone są z reguły albo z boku koło nóg kierowcy pod tapicerką albo za deska rozdzielcza(za licznikami).
  Przyczyn samoistnego włączania się alarmu jest mnóstwo.Mogą to być zbyt czułe czujniki ultradzwiękowe(takie maluteńkie mikrofoniki przy przedniej szybie) których czułość się reguluje na ich module(maleńka prostokątna kosteczka z diodą która miga jak czujnik wykryje ruch),może to być zwarcie ktoregoś z wyłączników drzwiowych lub klapy silnika lub bagażnika do masy.Może to być też uszkodzenie modułu alarmu lub ww czujników.
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem zachowanie się alarmu przy zamykaniu samochodu przy otwartych jednych z drzwi i w wszystko jest w porządku oprócz lewych tylnych drzwi gdyż przy zamykaniu ich gdy samochód był wcześniej zamknięty pilotem zaczyna migotać oświetlenie wnętrza pojazdu a w niektórych przypadkach po chwili włącza się alarm, natomiast gdy samochód jest zamknięty bez uzbrojonego alarmu czasami włącza się samoczynnie oświetlenie wnętrza i po chwili gaśnie z pewnością gdyby alarm był uzbrojony to zamiast oświetlenia zaczęła by wyć syrena . Myślę że może być coś z wyłącznikiem drzwi. Gdzie znajduje się ten wyłącznik, pod tapicerką drzwi czy pod tapicerką słupka i czy jest to ten sam wyłącznik co do załączania oświetlenia.
 • Poziom 13  
  Na 95% to jest czujnik drzwi ,może on się znajdować albo w zamku tych drzwi ,albo nasłupku. Gdy są zamknięte wszystkie drzwi nie ma prawa mrógać lampka wnętrza pojazdu.Trzeba przy zmknętych wszystkich drzwiach i klapach poruszać nimi, bo może nie łączyć kóryś z czujników i będzie działo się to samo.
 • Poziom 9  
  Problem ustąpił po skasowaniu błedu oświetlenia przy pomocy VAG