Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dysk twardy HDD nie działa.

12 Lut 2020 13:13 138 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam problem z dyskiem HDD, kiedyś działał poprawnie, aż do pewnego dnia. Jeżeli dysk jest podłączony do komputera (nie jest to dysk z systemem) to komputer się nie włącza. Chciałbym odzyskać dane z tego dysku tylko nie wiem jak. Przy włączonym komputerze jak podpinam dysk to słychać, że działa (lecz nie wydaje normalnych dzwięków, dodam filmik) ale nigdzie go w systemie nie widzę i nie mogę go zlokalizować. Może będzie się dało jeszcze go jakoś uratować jeżeli jeszcze jakoś "żyje" ten dysk.

Filmik

Zdjęcie dysku
    Dysk twardy HDD nie działa.
    Dysk twardy HDD nie działa.

• Poziom 21  
    Dysk ma uszkodzone głowice i/lub powierzchnię. Nic z tym sam w domu nie zrobisz, a dalsze próby mogą go całkiem zajechać - wydrapać dane.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Masakra93 napisał:
    Chciałbym odzyskać dane z tego dysku tylko nie wiem jak.

Jeżeli dane na dysku są wartościowe należy zwrócić się do firmy, która się specjalizuje w takich usługach. Tam też podadzą koszt takiej usługi (bo raczej w czynie społecznym tego nie zrobią).

Proponowałbym zaprzestać wszelkich manipulacji przy dysku, które mogą uniemożliwić ewentualne odczytanie danych.

Ponadto proponowałbym rozważyć regularne wykonywanie kopii zapasowych.
  • Poziom 8  
    Ok w takim razie go już nawet nie podłączam tylko poszukam jakieś firmy. Dziękuje za odpowiedzi