Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onet - podejrzana aktywność

michał_bak 12 Lut 2020 15:09 1320 19
    michał_bak
    Poziom 17  
    Wchodzę na pocztę i widzę taki komunikat - Podejrzana aktywność na koncie.
    Czytam i głupieję.
    "Jeżeli to Ty to nie musisz nic robić.
    Jeżeli to nie Ty to Twoje konto mogło zostać przejęte. Nie zwlekaj i od razu zmień hasło."
    Jeśli ja to nie ja, to kto ma zmienić hasło?
    atom1477
    Poziom 43  
    Jeżeli to nie Ty powodujesz aktywność, to Ty zmień hasło.
    atom1477
    Poziom 43  
    No to pasuje na początek podać niewłaściwe.
    michał_bak
    Poziom 17  
    atom1477 napisał:
    Jeżeli to nie Ty powodujesz aktywność, to Ty zmień hasło.

Nie o to chodzi. Chodzi mi o absurdalność zalecenia - jeżeli to nie ty to zmień hasło.
    Jeżeli to nie ja, to ewentualny "intruz" albo nie zmieni albo zmieni tak, że ja nie wejdę.
    Dodam, że komunikat dotyczy aktualnego logowania a nie wcześniejszych. Gdyby chodziło o jakieś wcześniejsze logowania, rada byłaby racjonalna a nie absurdalna.
    Millaka
    Poziom 17  
    Bez paniki, prawdopodobnie logowałeś się z nowego nieznanego urządzenia.
    … np. od sąsiadki, przyjaciółki czy kochanki ;)
    System daje Tobie znać, że nie zna tego urządzenia i mogło dojść do obcego przejęcia konta.
    michał_bak
    Poziom 17  
    Millaka napisał:
    … np. od sąsiadki, przyjaciółki czy kochanki

To oczywista oczywistość, że nie korzysta się z komputera przyjaciółki, ponieważ może grozić to dużymi komplikacjami.
    Oczywistą oczywistością jest też to, że loguję się z różnych komputerów, i nie w tym jest problem o którym piszę.
    Problem jest w tym, że ktoś genialny wpadł na pomysł by ostrzegać mnie przed samym sobą, radą w stylu - przed przeczytaniem zniszczyć!
    Problem w tym, że Onet to raczej duża i poważna firma, dlatego moje zdziwienie takim absurdem.
    gromleon
    Poziom 33  
    Bo nie rozumiesz. Ktoś logował się z innych urządzeń i gdy ty zalgowałeś się z urządzenia , z którego wcześniej logowaleś się do poczty Onet uznał za twoje i zapewne tylko Ty otrzymałeś wiadomość że ktoś logował się z innych sprzętów. Bo rozumiem, ze uznałeś , że włamywacz też taka wiadomość dostał , a raczej tak nie było. Onet pyta o to czy to ty logowaleś się z innych urządzeń a nie czy ty to ty.
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Dlatego lepiej miec dwuetapowe logowanie z potwierdzeniem z telefonu.
    krisRaba
    Poziom 29  
    Bo to jest trochę tak:
    "Zauważyliśmy, że wczoraj w nocy ktoś chodził z latarką po piwnicy, którą Ci dzierżawimy. Dotąd się tak nie zachowywałeś, więc stróż Karol uznał, że to dziwne i postanowiliśmy Cię powiadomić. Jeżeli to Ty (chodziłeś po piwnicy i pamiętasz takie okoliczności), to w porządku, nic nie rób. Jeżeli to nie Ty (chodziłeś po piwnicy, czyli buszował tam ktoś inny), to lepiej zmień zamki"
    phanick
    Poziom 28  
    Prawdopodobnie masz zmienne IP i Twój usługodawca przydzielił Ci adres z jakiejś innej puli.
    Był okres, że Gmail losowo uniemożliwiał mi zalogowanie z tego samego komputera (odbieram poczte przez Outlook Expres, więc ewentualna utrata ciasteczek nie wchodzi w grę).
    pawelr98
    Poziom 38  
    phanick napisał:
    Prawdopodobnie masz zmienne IP i Twój usługodawca przydzielił Ci adres z jakiejś innej puli.
    Był okres, że Gmail losowo uniemożliwiał mi zalogowanie z tego samego komputera (odbieram poczte przez Outlook Expres, więc ewentualna utrata ciasteczek nie wchodzi w grę).

Niektóre serwisy pocztowe takie są.

Na uczelnianym emailu mam zawsze wiadomość po każdym logowaniu bo IP mam zmienne i do tego czasem loguję się w jednym mieście a czasem w drugim.
    Jeżdżę po prostu co tydzień między miastami a ten system non stop daje mi ostrzeżenia o "intruzie".

Teraz wyobrazi sobie kolega, że w oczekiwaniu na jakiś wynik egzaminu loguje się parę razy codziennie albo powtarza jakieś materiały wykładowe.
    Cała skrzynka zawalona tymi emailami.
    misiugal
    Poziom 9  
    Od dwóch dni mam to samo a loguje się z tego samego urządzenia, z tej samej sieci. Przy każdym logowaniu otrzymuję te bzdurne powiadomienie. Ewidentnie Onet coś ostatnio zmienił i coś im nie wyszło.
    Trebuh
    Poziom 18  
    Onet miał zmienić regulamin w lutym, możliwe że przez to pokazuje się powiadomienie. M tak samo, po zalogowaniu się na pocztę przez stronę internetową, wyskoczył komunikat o podejrzanej aktywności sprzed minuty :).
    Podobno mieli zablokować korzystanie z ukrywania adresu, ale trzeba poczytać regulamin
    pikarel
    Poziom 32  
    Tak jest, jeśli jakieś prace i zmiany zleci się idiocie bez znajomości problemu/tematu, dodatkowo ten idiota nie potrafi napisać poprawnie jednego zdania złożonego.

To oznacza, że źle się dzieje, że już nadeszły czasy idiokracji.
    Przerysowana, jednak prorocza okazała się wizja świata filmu sprzed 14-tu lat, o takim właśnie tytule.
    7936
    Poziom 18  
    Ten problem nie dotyczy tylko Onetu. To samo mam od kilku tygodni na wp. Z przerwami na dwa,trzy dni. Głównie pojawia się przy prubach wysyłania wiadomości,lub udzielaniu odpowiedzi na otrzymanego maila.
    brofran
    Poziom 38  
    7936 napisał:
    Ten problem nie dotyczy tylko Onetu.
    Potwierdzam. Umnie taki komunikat wyskakuje nawet podczas logowania do banku. Gdy po raz pierwszy się pojawil spanikowałem i pozmieniałem wszystkie hasła. Za kilka dni znowu Jeżeli to nie Ty to Twoje konto mogło zostać przejęte..... . Dopiero kolega informatyk mnie uspokoił i wyjaśnił że to nowa funkcja przegladarki Chrome. Ostrzega że logowałem się ostatnio z innego urzadzenia. :|
    ola3212
    Poziom 2  
    Tak, tak dzieje się w przypadku logowania z innego urządzenia niż poprzednio.