Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yihua 852d+ hot air nie grzeje

12 Lut 2020 16:21 282 5
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam stację lutowniczą Yihua 852d+. Kiedyś przypadkiem spadła mi mocnym impetem o ziemie grzałka (hot air) Oczywiście diagnoza że już przepalona bo trochę na niej pracowałem. Zakupiłem nową grzałkę, wlutowałem kabelki = dwa sygnał temperatury dwa zasilanie jedno uziemienie. Niestety grzałka nie grzeje, czujnik temperatury chyba działa bo pokazuje jakieś 4 stopnie. Zakupiłem drugą sztukę aby upewnić się, że mam sprawną. Jestem laikiem w elektronice. Stację zakupiłem od firmy w której spawam plastiki za śmieszną cenę 50zł. Co mogło się uszkodzić? Wnętrze ok nie widać niczego zakopconego. Przepraszam, że tu piszę proszę o przeniesienie postu jeśli źle napisałem
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 32  
    Brakuje jeszcze dwóch do czujnika położenia kolby.)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 32  
    Tak ale ja odłożysz na podstawkę to powinien się schłodzić i wyłączyć, chociaż nie, ta wersja jest na kompresor nie wentylator. Jeżeli nie ma napięcia to pewnie triak nie wytrzymał.
  • Poziom 12  
    Faktycznie okazało się,że triak BTA16-600B jest nadpalony. Dopiero po wylutowaniu widać, w rękach rozpadł się. Zamówiłem dwie sztuki. Po wymianie dam znać czy bangla, czy czasem czegoś jeszcze nie uwaliło. Mógłbym dać triaka z lut kolby ale ma inne oznaczenie
  • Poziom 12  
    Niestety po wymianie triaka dalej nie grzeje. Pojawiło się na krótko trochę ciepła i koniec. Pokazuje ze jest 255 stopni i stoi w miejscu. Grzałka zimna
    Wymieniony triak na dole po srodku. Zamienione miejscami jeden z lewej na prawą, kolba grzeje cały czas. U góry po lewej regulator napięcia