Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 FL - nie przyjmuje kodowania licznika

12 Lut 2020 18:07 258 20
  • Poziom 6  
    Witam. Mam taka sprawę - po zmianie licznika zawyża prędkość. Próbowałem zmienić ostatnią cyfrę w kodowaniu, ale nie przyjmuje kodowania. Nie wiem czy coś źle robię czy coś innego. Bardzo bym prosił o pomoc.
  • Poziom 5  
    A zalogowales się do licznika?

Moderowany przez szymitsu21:

Logowanie do tych czynności nie jest wymagane.

• Poziom 20  
    A po co ?Ostatnio kodowałem takiego paska bez żadnych logowań.Czy to kolega koduje?
  • Admin grupy Samochody
    @rosak Myślisz że zmienił po to żeby wracać do oryginału?
    Podpowiedz, nie teoretyzuj.
  • Poziom 28  
    T5 napisał:
    Myślisz że zmienił po to żeby wracać do oryginału?

Właśnie nie wiem po co zmienił, Ty wiesz?

T5 napisał:
    Podpowiedz, nie teoretyzuj.

Podpowiadam, innej rady nie mam bo nigdy nie musiałem wymieniać licznika. Nie rozumiem dlaczego ludzie to robią.
    Jeśli trzeba wymienić bo jakiś janusz zmasakrował licznik i skasował za "naprawę" (zdarzyło mi się ze 3 razy) to przerzut wsadu i wszystko działa, chyba, że w MCU siedzi krypto to trzeba ręcznie kodować ale z tym też nie ma problemu. Raz w A6 C6 klient próbował wymienić licznik na taki z inną wersją SW i nie dało się zakodować elektrycznego hamulca postojowego, bo poprostu program we flash tego nie obsługiwał. Tutaj nie wiemy niestety jaki był orginalny SW, jaki jest zamienny i dlaczego w ogóle ta wymiana. A może orginalny licznik zawyżał prędkość?
  • Poziom 6  
    a jak sie loguje do licznika ??

Dodano po 58 [sekundy]:

pewnie moj program tego nieobsluzy trzeba vasa
  • Poziom 28  
    flowgarage napisał:
    a jak sie loguje do licznika ??

Cytat:
    Moderowano przez szymitsu21:
    Logowanie do tych czynności nie jest wymagane.

koleś kit napisał:
    Ostatnio kodowałem takiego paska bez żadnych logowań

flowgarage napisał:
    pewnie moj program tego nieobsluzy trzeba vasa

Każdy obsłuży, nawet chiński VAG-COM za $5.
  • Poziom 6  
    ja probowalem zmienic ostatnia cyfre i wyskakiwalo blad kodowania

Dodano po 33 [sekundy]:

przednie dwie cyfry zmienie i reszte mi pozostaje to samo

Dodano po 41 [sekundy]:

rosak to jak to zrobic?
  • Poziom 35  
    Koledzy weźcie pod uwagę że że kolega mógł mieć inny licznik ( o innych numerach i innego producenta ) A teraz wsadził zegar innego producenta i nie da się tak szybko przenieść eep żeby działało poprawnie . Możliwe że w przypadku kolegi zegar i jego oprogramowanie nie obsługuje jakiegoś kodowania i nie da się wpisać co się chce . W zasadzie do sprawdzenia i wykonania operacji wystarczający jest VCDS . Wystarczy wejść i zobaczyć w podpowiedzi jakie kodowania obsługuje dany zegar . Ważne jest również żeby zegar nie miał błędu wewnętrznego , czy błędu eep bo wtedy nie pozwoli zmienić żadnego kodowania nawet jak będzie prawidłowe .
  • Poziom 6  
    ogolnie potrzeba zmienic ilosc impulsow predkosci bo mam zmieniony licznik.

Dodano po 3 [minuty]:

ja mam vcp6 doradzcie cos jak to zrobic bo juz nie mam sil do tego
  • Poziom 35  
    To kolego to każdy wie tyle że wartość jest w kodowaniu a tego ci zegar nie przyjmuje .
  • Poziom 6  
    jak cos to podjade do warsztatu jak nie bedzie wyscia i po klopocie vas napewno obsluzy.
  • Poziom 28  
    kamyczek napisał:
    Koledzy weźcie pod uwagę że że kolega mógł mieć inny licznik ( o innych numerach i innego producenta ) A teraz wsadził zegar innego producenta i nie da się tak szybko przenieść eep żeby działało poprawnie

Wzięliśmy, o tym już pisałem:

rosak napisał:
    Tutaj nie wiemy niestety jaki był orginalny SW, jaki jest zamienny

rosak napisał:
    taki z inną wersją SW i nie dało się zakodować elektrycznego hamulca postojowego

I nadal nie znamy ani numeru orginalnego licznika ani zamiennego, ani powodu jego wymiany.

flowgarage napisał:
    wyskakiwalo blad kodowania

Więc najwidoczniej ten licznik takiego kodowania nie obsługuje.

flowgarage napisał:
    zawyża prędkość

Sprecyzuj jeszcze to, bo może się okazać że ktoś wskazówkę źle wsadził a nie, że ma źle impulsy skonfigurowane.
    Zawyżanie prędkości jest proporcjonalne do prędkości czy jest stale przesunięte?
  • Poziom 6  
    jest tak. Zmienilem licznik poniewaz fis siadl i dwa srzynia bez impulsatora i zakodowalem na sygnal z abs we wsadzie licznika. nie zle wskaowka wsadzona bo jak pokazuje 80km/h to w realu mam 50km/h a np jak 140km/h to pokazuje 225km/h.
  • Poziom 28  
    flowgarage napisał:
    fis siadl

Trzeba było wymienić FIS i nie byłoby problemu.

flowgarage napisał:
    jak pokazuje 80km/h to w realu mam 50km/h a np jak 140km/h to pokazuje 225km/h

Czyli jakby mnożył przez 1.6, jak przelicznik mile/km, ale to nie ma nic wspólnego.

Nie znam się, niech się kto inny wypowie ale wydaje mi się, że kodowaniem ilości impulsów na km nie da się aż takich różnic uzyskać.
  • Poziom 6  
    zobaczymy najwyzej dam ori licznik i przelutuje fisa z tego dzialajacego
  • Poziom 28  
    flowgarage napisał:
    przelutuje fisa z tego dzialajacego

Nadal nie wiemy jaki masz licznik więc nie wiemy też jaki masz ten FIS, czy cały czy 1/2. Jeżeli pełny to wlutuj NOWY a nie z innego licznika. Jeżeli 1/2 to może nie być wcale wadliwy.
  • Poziom 6  
    3bo920 845Abyl ori fulfis a obecny 3bo920 849A fulfis
  • Poziom 6  
    no to tak zrobie i zobacze co bedzie z tym zawyzaniem

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

Założyłem ori licznik i dalej to samo. Jak to zrobić??