Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w 210. 2.0 kompresor na biegu halowym skręca się tylko do 4 tyś obrotów

12 Lut 2020 19:02 231 14
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z moim mercedesem w210 2.0 kompresor. Na biegu jalowym skręca się tylko do 4 tyś.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    I tak ma być. Po co ci więcej na biegu HALOWYM?
    Maks 4 TYŚĄCE to zabezpieczenie silnika.
  • Poziom 29  
    Czy to twój pierwszy mercedes?
  • Poziom 3  
    Mam jeszcze jeden problem. Samochód nie ma mocy a po włączeniu tempomatu wyskakuje komunikat Speedlimit szukać warszratu. Pomoże ktos
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Kolego - tu nie ma wróżek na forum. Podłącz auto do komputera serwisowego i odczytaj błędy. Od tego się zaczyna. Jeżeli komputera nie masz, to poszukaj WARSZRATU. Taka jest procedura naprawy współczesnych samochodów - a nie "co Koledzy o tym sądzicie".
  • Poziom 3  
    Domyślam się, że wróżek na forum nie znajdę, ale pod komputer podłączalem i błędów nie pokazuje żadnych.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    To może po prostu źle cytujesz komunikat z licznika? Co się DOKŁADNIE pokazuje?
  • Poziom 3  
    Po włączeniu tempomatu wyskakuje komunikat speedlimit szukać warsztatu. I brak mocy. Byłem na warsztacie podlaczali komputer pokazywalo sondę lambda najpierw przed katalizatorem później za . Wymieniłem obie. Dalej to samo.

Dodano po 9 [minuty]:

Speedtronic szukać warsztatu . Sory za pomyłkę.
  • Poziom 21  
    W manetce od tempomatu po jej wciśnięciu wepchnięciu jest ograniczenie prędkości w w210 można ograniczyć prędkość od 0 do chyba 210
    4tys na jałowym to prawidłowo diesle mają 3.5tys zabezpieczenie silnika
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Waldus90 napisał:
    wyskakuje komunikat speedlimit szukać warsztatu.
    Waldus90 napisał:
    tylko komunikat speedtronic szukać warsztatu
    My zdaje się kolego do niczego tak nie dojdziemy. Może jednak nie próbuj tego tłumaczyć, tylko po prostu DOKŁADNIE zacytuj to, co jest na liczniku. Lub jeszcze lepiej - zrób fotkę.
    Z praktyki na forum wiem, ile potrafi namieszać złe tłumaczenie, a z praktyki napraw nie przypominam sobie żeby tego rodzaju komunikat pojawiał się przy próbie uruchomienia tempomatu.
  • Poziom 29  
    Nie bardzo wiem czy to występuje w mercedesie ale w renówce było tak jak byl błąd dpf to nie mozna było włączyć tempomatu . moze obojetnie jaki błąd na aucie powoduje brak załączenia tempomatu?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Waldus90 napisał:
    Po włączeniu tempomatu w ogóle nie mogę ustawić limitu tylko komunikat speedtronic szukać warsztatu.

Wyskakuje Ci niby błąd na liczniku którego nie widać pod kompem? Podłącz ten samochód pod komputer i nie rób ludzi w balona...
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    No cóż - obrazek który zamieściłeś w wyedytowanym poście nie pozostawia w tym wypadku wątpliwości - było to niestety dla ich wyjaśnienia konieczne ;)
    Waldus90 napisał:
    pod komputer podłączalem i błędów nie pokazuje żadnych

Właśnie. Pozostaje ta kwestia. Może po prostu komputer z którego korzystasz nie skanuje wszystkich sterowników?
    Jeżeli komunikat na wyświetlaczu kieruje właściciela pojazdu do warsztatu, to jakieś podstawy muszą być!
    Najbardziej powszechną przyczyną niedziałania tempomatu w Mercedesach z tego okresu to uszkodzenie wyłącznika "stop" nad pedałem hamulca. Ma on dwie pary styków: jak jedna załącza, to druga rozłącza. Światła stop załączają się w tym przypadku prawidłowo - psuje się ta druga para styków współdziałająca między innymi właśnie z tempomatem. Uszkodzenie można w prosty sposób zdiagnozować multimetrem po wyjęciu przełącznika. Kilka minut roboty.
  • Poziom 14  
    Gerri wyjąć ten włącznik w W210 dla kogoś kto tego nie robił i ma słabe rozeznanie to z pół dnia roboty.
    Miałem to auto i wymieniałem ale ja mam jako takie pojęcie, więc zajęło mi to z pól godziny.