Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W220 Android - Nie działa podświetlanie klawiszy.

12 Feb 2020 20:07 168 4
  • Level 3  
    Witam, zakupiłem Radio na Androidzie do Mercedesa W220, ERISIN 1Gb RAM, 16Gb ROM, Android 5.1. Wszystko działa, natomiast nie mogę uruchomić podświetlania klawiszy. Może ktoś miał styczność z tego typu radiami? Czy sterowanie tym podświetlaniem jest po CAN-ie? Dodam że w oryginalnym Comandzie działa.

To jest podobne radio do tego: https://www.youtube.com/watch?v=NymTmbKiGGs
  • Level 30  
    Ciekawe czy w ogóle ma podświetlanie klawiszy... na filmie się nie świecą.
  • Level 3  
    Prawdopodobnie ma. Tylko pytanie jak go włączyć np ręcznie? Czy to jest tak że z dekodera canbus wychodzi przewód który powinien być połączony z jakimś pinem radia który za włączanie podświetlania odpowiada?
  • Level 25  
    Witam. Zerknij na przewód pomarańczowy z canbus czy tam się pojawia 12V po włączeniu świateł. Pozdrawiam.
  • Level 3  
    Rozebrałem radio. Ma diody do podświetlania, po jednej na każdy klawisz, są połączone tak że każda ma swój rezystor 1kom, diod jest ok. 30 szt. Są podłączone do jengo pinu w wiązce, o nazwie LAMP +10V.

Prawdopodobnie nie została wlutowana na płycie jakaś zworka na płycie głównej lub oprogramowanie nie uwzględnia włączania podświetlania. Chyba niema sensu analizowanie teraz całej płyty, planuję podłączyć podświetlanie na stałe, tylko gdzie podłączyć się do tych 10V ?

Nowe fakty są takie że uszkodzony jest tranzystor na płycie głównej. Gdy ktoś orientował się jaki zamiennik wlutować, proszę o info. Mercedes W220 Android - Nie działa podświetlanie klawiszy.

Dodano po 4 [godziny] 27 [minuty]:

korek516 Odpowiadając Tobie. Pojawia się 12V na pomarańczowym, wtedy ściemnia się wyświetlacz, jednocześnie powinno się włączyć podświetlanie klawiszy. Niestety uszkodzony jest ten element na zdjęciu, który odpowiada za załączanie podświetlania. Niestety na ten moment nie ustaliłem jeszcze co to jest :(