Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Radio Opel CD30MP3 wylogowanie na stole

MaciejDIY 12 Feb 2020 21:14 2571 17
    MaciejDIY
    Level 7  
    Witam wszystkich serdecznie, posiadam CD30MP3 od Zafiry i DVD70 z Vectry, obydwa radia podłączyłem na stole, według schematu dostępnego w necie (jeśli ktoś będzie potrzebował służę pomocą)

Jak to wylogować na stole, podpiąłem pod OBD wspólne Cany które łączą ze sobą radio i wyświetlacz czyli Can low i high, radio jak i wyświetlacz oczywiście ruszyły. Niestety nie mogę sie połączyć ani z jednym zestawem ani z drugim. sprzęt to oczywiście Op-com. czy potrzebuję podpiąć coś jeszcze czy też trzeba użyć Techa?

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.
    Radio Opel CD30MP3 wylogowanie na stole Radio Opel CD30MP3 wylogowanie na stole
  • Helpful post
    Raszowa83
    Level 10  
    Ryżowym opcom ogarniesz tylko cd30 mp3 i gida musisz mieć carpass do zestawu.
    Cida i cd70 nie rozlogujesz ryżowym opcom.
    MaciejDIY
    Level 7  
    Dziękuję serdecznie za podpowiedź Kolego. Wiadomo PIN do radia będzie, CH341A do ręki i program opla do odczytu PIN i się znajdzie,a wylogowałeś kiedyś radio na stole? Rozchodzi mi się o to jak musi być to podpięte pod gniazdo OBD. Ja mam przewody podpięte w ten sposób:
    CAN low z radia do OBD pin 14 i wyświetlacz pin 18
    Can high z radio do oBD na pin 6 i wyświetlacz pin 17
    U mnie ryżyk próbuje się połączyć ale pokazuje brak komunikacji z ECU zarówno przy cd30mp3 jak i cd70.
    Pozdrawiam.
    Raszowa83
    Level 10  
    Bawię się amatorsko ale po obd w aucie .
    Trzeba poszukać schematu obd w oplu.
    Łączy się w EHU po MS Can co widać w opcom
    CH341A odczyta pin z radyjek cd 70 i cd 30 mp3 oraz gida niestety z cida nie udało mi się odczytać tym programatorem.
    Jak to jednorazowa akcja to mogę Ci wsady wylogowane podesłać.
    MaciejDIY
    Level 7  
    Tak Kolego grzebię sobie sam dla siebie bo takie rzeczy mnie interesują, robiłem sporo rzeczy w audi i grupie VW, teraz zawitała Astra H , parę latek temu tez taką miałem, tylko teraz jako drugie auto. Jakbyś miał sprawdzone wylogowane wsady to bardzo chętnie przyjmę. Nie wiem czy jest różnica we wsadach radio delphi, grundig czy blaupunkt.
    Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
  • Helpful post
    Raszowa83
    Level 10  
    Jeżeli chodzi o radyjka do Astry H to występują fabryczne :
    Blaupunkt
    CD 30
    CD 30 mp3
    CDC40 Opera
    Delphi Grundig
    Cd 30
    CD 30 MP3
    CD 30 MP3 AUX
    CD 40 Usb
    CDC40 Opera
    Siemens
    Cd70 Navi
    DVD 90 Navi
    Do każdego jest inny wsad.
    Ogólnie z wsadami wylogowanymi do radia nie ma problemu można spokojnie wgrać do tego samego modelu. Natomiast z wyświetlaczami bywa różnie. Lepiej wylogować oryginalny wsad.
    Jeżeli ma być jak z fabryki to i tak trzeba po zalogowaniu w aucie ustawić indeksy.
    MaciejDIY
    Level 7  
    Jeśli chodzi o radia, to ładnie rozpisałeś.
    Moje radia to cd70 z vectry Siemens VDO a CD30MP3 Delphi Grundig. Postaram sam sobie je sobie wylogować, ale chciałem zrobić to na tzw. stole. Jak nie dam rady ogarnąć to będę Ci zawracał głowę. Radia to działające komplety z jednego auta. Tak więc sądzę ze jeśli odczytam pin z radia to wyświetlacz wyloguje tym samym pinem.
    Kolega korek516 z forum podpowiedział mi że interfejs łączy się poprzez MSCAN czyli pin 3 i 11 w gnieździe OBD i rzeczywiście OP-COM tak wyświetla przy próbie połączenia z radiem czy wyświetlaczem niestety wczoraj wieczorem podpinałem się pod 3 i 11 ale dalej się nie połączył.
    Muszę przy tym usiąść na spokojnie może pójdzie.
    MaciejDIY
    Level 7  
    Witam ponownie, dzięki pomocy Kolegów z forum, niestety tylko dwóch Użytkowników było chętnych podzielić się "wiedzą tajemną" za co bardzo im dziękuję, udało uruchomić się wszystko na tzw. stole.
    Podstawą do tego było zrozumienie połączenia z samochodem poprzez linię CAN która w Oplu przybiera postacie MSCAN, HSCAN i SWCAN i odpowiednie podpięcie przewodów w gnieździe OBD.
    Obydwa zestawy ruszyły i można się z nimi połączyć za pomocą interfejsu.
    Jeszcze raz serdeczne za pomoc Panowie.

Dodano po 6 [godziny] 36 [minuty]:

Posiada ktoś działający program do wyciągania kodu pin ze wsadu?
    MACCOMP1972
    Level 2  
    Witam koledzy. Mam serdeczną prośbę. Czy może ktoś wrzucić schemat podpięcia radia CD 30 z wyświetlaczem na „ stole” Dziękuje z góry i pozdrawiam
    MACCOMP1972
    Level 2  
    Ok dzięki tą stronę już widziałem 😢 trzeba się logować czekać 30 dni aż zdobędzie się tam jakiś status 😢 strona widzę ze nie była odwiedzana od x czasu i jakieś opłaty trzeba wnosić🤔 Nie mówię że chciałbym wszystko za free pewnie ze z chęcią zapłacę ale ja to potrzebuje na „już” 😥 A nie czekać 30 dni na jakiej stronie, która istnieje albo nie.? Tak wiec dzięki za podpowiedz i metoda prób i błędami sam zrobię sobie ten schemat🤔 Gorąco pozdrawiam i dziękuje za chęci pomocy 😊😊😊

Dodano po 24 [minuty]:

To jeszcze raz ja😊 spać nie moge😊😊😊 Zwracam szacun wszystko oky zalogowałem się na wspomniana stronkę schemacie super źle zinterpretowałem cały zapis do klubu. Jest spoko schemat już mam 😊😊😊😊 Czyli uśmiech od ucha do ucha Gorąco pozdrawiam i jeszcze raz stoooookrotne dzięki 😀😀😀😀
    MaciejDIY
    Level 7  
    Ok, w razie problemów z uruchomieniem daj znać chętnie pomogę.
    MACCOMP1972
    Level 2  
    Ok i jeszcze raz dziękuje. Zajmę się tym dopiero chyba w niedziele bo teraz inne obowiazki😊 Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuje. Ps Po za tym czekam na CH341 bo będzie pewnie potrzebny🤔🤔🤔 Miłego dnia
    Raszowa83
    Level 10  
    Orientuje się ktoś jak wymusić podświetlenie guzików na stole w radiu cd30?
    czajnik23
    Level 21  
    Raszowa83 wrote:
    Orientuje się ktoś jak wymusić podświetlenie guzików na stole w radiu cd30?

Emulator CAN ze znanego portalu Alledrogo.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    czajnik23 wrote:
    Emulator CAN ze znanego portalu Alledrogo.

A gdzie jest do opla na aledrogo ?
    MACCOMP1972
    Level 2  
    Witam wszystkich serdecznie. A zwaszcza kolegę MaciejaDIY Radio śmiga jak ta lala nie tylko na stole ale już w SUZUKI WAGONIE R+ CH341 nie był potrzebny bo radio „bez” kodu. 😊 Jeszcze raz gorąco dziękuje i pozdrawiam serdecznie. Pracuje teraz nad tematem podświetlenia samego radia ale już w samochodzie. Być może będę potrzebował ów emulator do CAN tak jak kolega powyżej pisał bo widzę że tez walczy z tematem. Jeśli będzie można to też bym skorzystał z fachowej porady jak takowe podświetlenie uzyskać w moim Bączku😊 bo to jest stary 2001 model bez CAN. Pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedź Szerokości😊😊😊

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

Witam serdecznie szanowni koledzy. Już rozkminilem😊 podświetlenie radia odpalanego na stole. Tak wiec dziele się z Wami tą wiedzą😊. A mianowicie w kostce w wyświetlaczu trzeba zapodać w pinie nr 11 plus + i wówczas wyświetlacz nam delikatnie przygasa a radio dostaje podświetlenie wszystkich przycisków😊😊😊😱 Tak więc żadnego emulatora CAN nie potrzeba. Oczywiście działa to wszystko według schematu który podsunął mi kolega MaciejDIY. Tak więc jeśli komuś pomogłem to się cieszę. Życzę powodzenia i pozdrawiam😊😊😊