Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym zamienić wysłużony ORNO VT-6912 na odległość 260m?

12 Lut 2020 21:48 189 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    Poszukuję już wiele godzin zestawu jednostanowiskowego domofonu, który mógłby działać na odległości ok. 260m. Po 10 latach Orno ostatecznie odmówił posłuszeństwa. Miał już prawo.
    Tyle, że nie znalazłem niczego na zastępstwo.
    ORNO nie może nic zaproponować, bo nie prowadzi nawet testów na takie odległości.
    Inne zestawy, wliczając nawet te z forum pt. "..... zanim zadasz pytanie.... " czy "... poradnik", nie przekraczają 100-150m.

Trochę techniki.
    - kabel XzTKMXpw 4x2x0,5, łączony żyłami równolegle, ale napięcie na module kamery ledwie 7,5V zamiast 12V
    nie wiadomo ile było kilka lat temu, ale działał, nawet bez łączenia żył równolegle
    - rezystancja pętli 55om, katalogowo 192om/1km, więc winno być ok. 50om dla 260m, ale odległość jest przybliżona, więc
    kabel raczej ok
    - wystarczy mi tylko domofon, bo teraz jest już odrębna sieć monitoringu
    - konieczne jest beznapięciowe sterowanie otwieraniem bramy - powiedzmy 1-sekundowe zwarcie, zamykanie automatyczne

Czy w tych warunkach może mi ktoś doradzić jakiś działający zestaw?
    Dzięki, Roman
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Mi swego czasu na taki dystans i na podobne okablowanie polecił kol @Ircys domofon Cyfral Cosmo. Sprawdził się. Na wyjściu pod bramę wystarczy że dasz przekaźnik.
    elektroda, polecane domofony

Gratulacje dla Orno. 10 lat to niespotykany jak dla niego wynik. Może mu nikt nie powiedział, że się gwarancja skończyła ;)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Dziękuję za rady, miło, że odpowiedzieliście.
    Trochę czytałem, że ORNO nie cieszy się renomą, ale zdania były podzielone.
    Podziękowania dla Suworow, Cyfral Cosmo wydaje się ok. Co prawda zasilanie ma ze strony centrali jak to domofon, ale jakoś to sobie odwrócę, wykorzystam 230V , które mam przy bramie, to raptem 5m odległości.
    Pozdrawiam, Roman