Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszenie telewizora bez odstępu od ściany

12 Lut 2020 22:12 660 15
  • Poziom 8  
    Czy ktoś ma patent na powieszenie telewizora na zwykłej murowanej ścianie aby był zawieszony jak obraz - bez odstępu?

Dodam, że kompletnie nie znam się na budowlance wiec proszę wybaczyć ewentualną głupotę oraz szybko mnie poprawić. ;)

Myślałem żeby zrobić w ten sposób:

- Ściana 12 cm + ok 1 cm tynk. Aby schować wieszak potrzeba 6 cm.
    - wykuć wnękę na wieszak i gniazdka na ok 6 cm. Zostaje nam ściana grubości ok 7 cm.
    - we wnęce wywiercić dziury (nie na wylot) i zamiast śrub i kołków żeby było mocniej wkleić na kotwy chemiczne gwintowane pręty na których przymocuje wieszak do ściany. Kołki 6 cm mogą być za krótkie aby utrzymać tv 55 cali.
    Aby coś takiego było wykonalne wiadomo wieszak musi być regulowany w płaszczyźnie poziomej.
    Przykręcamy wieszak do ściany maksymalnie go wysuwamy, podłączamy tv, kable i chowamy we wnęce.

Problemy jaki mi się nasuwają:

1 - Zabieg ten niestety muszę zrobić już po tynkach więc obsadzone wcześniej gniazdka (elektryczne + antena) będę musiał jakoś przenieść głębiej do wnęki i obsadzić na jej wewnętrznej ścianie.
    2 - Wieszaki regulowane w tej płaszczyźnie na ogół są hu..we gdyż po pewnym czasie opuszczają się i telewizor niezgrabnie i krzywo z nich zwisa jakby miał już dość i czekał tylko aż któregoś dnia je..nie o podłogę i tym samym dokona swojego nieszczęsnego żywota. ;)
    3 - Jak ładnie wykończyć wyrównać wnękę? O ile dookoła ładnie można wyciąć bruzdownicą to w środku może być gorzej.
    4 - Czy będzie to bezpieczne rozwiązanie przykręcając tv 55 cali do ścianki 7 cm (ścianka z jakiegoś silikatu)
    5 - Czy majster jak to usłyszy nie powie: o H...ju Złoty! sam sobie to dłub - toż to pier...nia na dwa dni! I albo nie zrobi, albo skasuje jak za nowy telewizor Qled - 8K - Ultra HD - Smart - Srart z podcieraniem tyłka i sterowaniem głosowym z garażu od sąsiada. ;)

Bardzo proszę o wszelkie sugestie oraz inne metody wykonania tego typu zabiegu z wyjątkiem zabawy z płytami gk gdyż po prostu ich nie znoszę a na sam dźwięk dotyku takiej ściany rośnie mi ciśnienie i mam nieodpartą chęć zrobienia w niej pięścią głębokiej dziury. :D

Pozdrawiam Piotr.
  • Poziom 18  
    Cześć.
    Nie mam odpowiedzi na Twoje pytania.
    Mam za to własne:
    Czy chcesz ustawić ekran w płaszczyźnie ściany (zlicować ekran ze ścianą)?
    Czy powiesić "jak obraz" z minimalnym technologicznym odstępem od ściany (wieszak, kable, wtyczki).
    Czy przyglądałeś się rozwiązaniu typu ultraslim wallmount?
    Wykuć zdecydowanie mniejszą, płytszą wnękę, regulacja położenia ekranu za pomocą dystansów, podkładek, odbijaczy, książki telefonicznej, czy co Ci pod rękę podejdzie.

Powierzchnia ekranu mojego TV odstaje od ściany jakieś 9 cm na górnej
    krawędzi, i około 7 cm na dolnej krawędzi, czyli ekran lekko "kłania mi się" (dolna tylna krawędź opiera się o ścianę, TV ma około 7 cm grubości).
    Ściana jest prosta, płaska, żelbetonowa.
    Dlatego żeby TV najmniej odstawał od ściany kupiłem najprostszy uchwyt coś w stylu Vivanco WTP 410 albo jeszcze prostszy, wykorzystałem tylko górną belkę, wąsy, i 4 kołki rozporowe 10 mm.
    Wisi już tak sobie ze 4 lata, nic się nie wygina, żeby dostać się do przyłączy zdejmuję go "jak obraz".
    A zdejmowałem go raz, aby podłączyć dodatkowy kabel HDMI.
    Słowem w swoim domu jestem...

Choć przy trzęsieniu ziemi o sile 4 i więcej stopni w skali Richtera może spaść.

Powodzenia, natenczas, e2e4.
  • Poziom 8  
    Nie chcę licować tv ze ścianą, a zawiesić bardzo blisko jak obraz. Widziałem nawet uchwyty które odstają min 1,5 cm od ściany. W sumie takie rozwiązanie już by mnie satysfakcjonowało, tylko trzeba by było zlicować gniazdka z tynkami. Mogłoby okazać się że gniazdko wystaje bardziej niż wieszak.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Mój ma takie rozwiązanie:
    Sorry, "Niedozwolony format", Muszę zmienić a to potrwa.
    Jest to stalowa linka zamocowana fabrycznie do dekla i w ten sposób na jednym solidnym dyblu wisiał u mnie ten 55" OTVC przez kilka lat dopóki koncepcja żony się nie zmieniła. :D
  • Poziom 8  
    No i jest to uważam bardzo dobry pomysł! Sam robiłeś ta linkę? Jak rozwiązałeś sprawę okablowania? U mnie nie ma miejsca żeby postawić szafkę rtv więc pozostaje zrobić gniazdka za telewizorem.
  • Poziom 38  
    Już pisałem, że to fabryczne rozwiązanie. Posiada jeszcze na dole dekla regulowane, uchylnie dystanse. Okablowanie można śmiało zmieścić w powstałej luce. Ja miałem to wszystko zamontowane w niszy segmentowej i kable poszły za segment. Jeśli nie masz konieczności regulowania odległością od ściany to możesz zrobić dystanse z korków od wina przyciętych na odpowiednią długość lub z całości. W razie braku takowych możesz kupić dwie butelki i wino wypić a korki zostaną. :wink:
  • Poziom 25  
    Telewizor nie powinien być licowany ze ścianą ze względu na chłodzenie, zobacz jak masz umieszczone otwory wentylacyjne w tylnej ściance tv. Pomyśl jak wykuć w ścianie i zamontować rurę ew. inny profil żeby przeprowadzić kable , by nie wisiały od tv do podłogi.
  • Poziom 8  
    Preskaler napisał:
    Już pisałem, że to fabryczne rozwiązanie. Posiada jeszcze na dole dekla regulowane, uchylnie dystanse. Okablowanie można śmiało zmieścić w powstałej luce. Ja miałem to wszystko zamontowane w niszy segmentowej i kable poszły za segment. Jeśli nie masz konieczności regulowania odległością od ściany to możesz zrobić dystanse z korków od wina przyciętych na odpowiednią długość lub z całości. W razie braku takowych możesz kupić dwie butelki i wino wypić a korki zostaną. :wink:

Który producent posiada takie linki do zawieszania tv? Co to jest "nisza segmentowa"?
  • Poziom 38  
    Nisza czy wnęka (?) jak ją zwał.... to specjalnie zrobiona część segmentu na rozmiar mojego OTVC i w niej właśnie on się mieści
    ......
    A tutaj jest taki wieszak:
    Zawieszenie telewizora bez odstępu od ścianyWieszak ..V.jpg Download (96.34 kB)
  • Poziom 8  
    JK robił Pan wnękę kg czy dziura w murowanej ścianie?
  • Poziom 43  
    No przecież wystarczy żyłka -plecionka. Reklamują:
    Cytat:
    już nie musisz się martwić, że urwiesz, teraz martw się, że nie urwiesz.
    !!
  • Poziom 8  
    Idziemy chyba w grubsze rzemiosło 😉
  • Poziom 14  
    Ja używałem do tego szyny DIN - dwa małe kawałki.
    Robiłem otwory typu "dziurka od klucza" na szerokość rozstawu śrub mocujących w telewizorze.
    DIN bezpośrednio do ściany, w telewizor odpowiednie śrubki i można zdejmować i zawieszać.
    Łezki na szynie DIN ułatwiają ewentualną korekcję wysokości zawieszenia jak ktoś źle powierci w ścianie.

• Poziom 33  
    Witam
    Metoda z linką jest bardzo pomysłowa. Zestaw takiego wieszaka kupiłem w Rzeszowie za 39PLN jakieś 2 lata temu, ma wielką zaletę, TV można odchylić by włączyć kable co przy innych wieszakach jest kłopotliwe.