Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby kwartał Infineona - ratują go serwery i mikrofony

ghost666 13 Lut 2020 09:21 729 3
 • Słaby kwartał Infineona - ratują go serwery i mikrofony
  Przychody kwartalne firmy Infineon spadły o 7%, ale oczekuje się, że rynek mikrofonów krzemowych wzrośnie w tym roku nawet o 50%. Firma Infineon Technologies, informując w tym tygodniu o wynikach kwartalnych, podała, że mikrofony krzemowe i działalność na rynku serwerowym były jasnymi punktami w trwającym kwartale - w przeciwnym wypadku przychody spadłyby o kolejne 7%, do poziomu 1,916 miliarda euro. Firma oczekuje również zamknięcia transakcji przejęcia Cypress na koniec tego kwartału lub na początku następnego.

  Reinhard Ploss, CEO Infineon, powiedział: "Zapotrzebowanie na najnowszą generację naszych mikrofonów silikonowych rośnie dynamicznie. Obserwujemy również oznaki poprawy w poszczególnych obszarach, takich jak działalność serwerowa. Ogólnie jednak nie oczekujemy szerokiego ożywienia popytu przed drugą połową roku. Nasze długoterminowe czynniki wzrostu pozostają nienaruszone".

  Firma oczekuje, że wzrost przychodów w bieżącym roku obrotowym będzie zgodny z oczekiwaniami i wyniesie około 5%, w oparciu o wyższy niż średni wzrost przychodów w segmencie zarządzania energią.

  Infineon jest świadkiem silnej adaptacji mikrofonów krzemowych na rynku. Jak twierdzi firma, zapewniają one doskonałą aktywną redukcję szumów dla telefonów i akcesoriów dzięki połączeniu innowacyjnej uszczelnionej podwójnej membrany MEMS, dedykowanej obudowy i dobrego stosunku sygnału do szumu. "Szacujemy, że w oparciu o obecne projekty mikrofonów wygenerujemy około 50% wzrost przychodów w bieżącym roku obrotowym w porównaniu z ostatnim rokiem" powiedział Ploss.

  Spadek w branży motoryzacyjnej w Chinach wpływa na przychody

  Jak wskazano w wynikach innych firm z branży półprzewodników, globalny spadek na rynku motoryzacyjnym w wyniku spadku w tym sektorze w Chinach przyczynił się do spadku przychodów spółek w 2019 r. "Przewiduje się, że w 2020 r. wolumeny sprzedaży pozostaną zasadniczo płaskie. Ten pogląd zawiera założenie powrotu do wzrostu w drugiej połowie roku kalendarzowego. Ponieważ nasz rok obrotowy trwa do września, tylko częściowo skorzystamy z tego rozwoju " tłumaczy Ploss.

  Rynek pojazdów elektrycznych w Chinach jest nadal słaby, ale według Infineona wydaje się, że spowolnienie stopniowo maleje. W październiku sprzedaż samochodów elektrycznych z napędem hybrydowym typu plug-in spadła o 48% rok do roku. W listopadzie spadek wyniósł 40%; a w grudniu około 25%.

  Ploss zwrócił też uwagę, że Infineon zapewnił sukces swoim układom MOSFET w branży motoryzacyjnej w ramach europejskiego projektu dla hybrydowej platformy 48 V. "Kluczowym czynnikiem sukcesu tego projektu był nowo opracowany pakiet, który umożliwia chłodzenie od góry zamiast rozpraszania ciepła tylko przez płytkę drukowaną".

  Sprawność energetyczna do obliczeń o wysokiej wydajności

  Infineon powiedział, że moduł otwartego akceleratora projektowany przez Open Compute Project Association wykorzystuje jego rozwiązania zarządzania zasilaniem. Niektóre z tych modułów zostały zaprojektowane specjalnie dla systemów uczenia maszynowego, w których zainstalowano wiele wysokowydajnych procesorów. Moduły te zużywają do 750 W na procesor. Biorąc pod uwagę, że w systemie może być do ośmiu procesorów na płytę, prowadzi to do całkowitego zużycia energii na poziomie 8 kW, około 5..7 razy większego niż w przypadku standardowego serwera. "W tak zaawansowanych zastosowaniach sprawność energetyczna jest kluczowym czynnikiem wpływającym na koszty operacyjne. Nasz stopień mocy, który ma wkrótce zostać wprowadzony do sprzedaży, zapewnia rozwiązanie do cyfrowej konwersji mocy spełniające te wymagania" informuje Ploss.

  Źródło: https://www.eetimes.com/microphones-and-servers-shine-in-dull-quarter-for-infineon/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9552 postów o ocenie 7618, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #2
  Tremolo
  Poziom 43  
  Reinhard Ploss, CEO Infineon, powiedział: "Zapotrzebowanie na najnowszą generację naszych mikrofonów krzemowych rośnie dynamicznie.

  Czy nie chodzi tutaj o mikrofony MEMs?
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #3
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Tremolo napisał:
  Reinhard Ploss, CEO Infineon, powiedział: "Zapotrzebowanie na najnowszą generację naszych mikrofonów krzemowych rośnie dynamicznie.

  Czy nie chodzi tutaj o mikrofony MEMs?


  Patrząc na portfolio firmy wydaje mi się tak, ale nie wiem, czemu tak je konkretnie nazwali ;). Ale chyba mają taką manierę - http://pub.dega-akustik.de/DAGA_1999-2008/data/articles/001475.pdf
 • #4
  Paprykarz
  Poziom 11  
  No ale nie ma tu żadnej sprzeczności mikrofon MEMS jest wykonany z krzemu. Taki korporacyjny slang.