Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens - Agregat pracuje bez przerwy.....

CiasnyBaniak 13 Feb 2020 12:21 234 4
    CiasnyBaniak
    Level 10  
    Hello.
    Od kilku dni mam problem z lodówką siemensa- Nie potrafię znaleźć modelu dlatego zrobiłem jej zdjęcie. Moze to wystarczy do wstępnej diagnozy.
    Objawy:
    Lodówka pracuje bez przerwy.
    W zaznaczonym na czerwono miejscu po dotknięciu czuć że jakiś element w środku się mocno grzeje do tego stopnia że kostki lodu w najwyższej część zamrażarki się topią.
    Od czego rozpocząć sprawdzanie przy takich objawach ?

P Siemens - Agregat pracuje bez przerwy.....

Siemens - Agregat pracuje bez przerwy..... Siemens - Agregat pracuje bez przerwy.....
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Od wezwania serwisu. Jeśli warczy a nie mrozi - brak czynnika w układzie. Jeśli warczy i mrozi na kość - uszkodzony termostat. Jeśli warczy i mrozi tak sobie -nie wystarczająca ilość czynnika w układzie. W żadnym przypadku sam nic nie zrobisz.
    CiasnyBaniak
    Level 10  
    Warczy i mrozi chyba w normie lub mocniej bo mam wrażenie że się zaczyna robić dużo lodu w lodówce. Tez wydaje mi się że to termostat. W której część lodówki można go szukać ? Czemu sądzisz że sam go nie wymienię ?
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    CiasnyBaniak wrote:
    Czemu sądzisz że sam go nie wymienię ?
    Ponieważ:
    CiasnyBaniak wrote:
    W której część lodówki można go szukać
    .
    CiasnyBaniak
    Level 10  
    Dostałem się do tego termostatu.
    Znalazłem też oryginalny w sklepie za 100zł-ten ze zdjęcia, ale zauważyłem że są tez znacznie tańsze i wyglądające identycznie opisane jakos danfoss "Termostat 077B6987"
    Moje pytanie czy to jest ten sam ?
    Niestety nie mam pewności czy awaria w ogóle jest spowodowana termostatem. W jaki sposób mogę sprawdzić czy stary jest uszkodzony ?