Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Składanie podnosnika 15T skame. Mały pręcik

13 Lut 2020 19:56 180 6
  • Poziom 2  
    Składanie podnosnika 15T skame. Mały pręcik

Witam. Mam mały a nawet bardzo mały problem, a mianowicie wałek o rozmiarach 9 mm na 2 mm, który prawdopodobnie był gdzieś ulokowany w rejonach tuleja, tłok i za cholerę nie wiem gdzie, a specjalnie ostrożnie rozkładałem, żeby uniknąć takiej sytuacji. Pomóżcie bo stół w warsztacie zajęty, a co za tym idzie to i moja głowa.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Ten wałek może być ulokowany bezpośrednio wewnątrz cylindra w górnym jego miejscu. On zabezpiecza możliwość wykręcenia śruby podnośnika z tulei. Wykręcisz śrubę z tulei do najwyższego poziomu i ten wałek blokuje śrubę przed dalszym wykręceniem śruby z tulei.
  • Poziom 2  
    Bardzo możliwe że tak jest jak piszesz,ale ja jeszcze tej śruby z tłoka nie wykreciłem bo nie wiem jak, a nie chce nic na siłę, a swoją drogą to napisz jak tę śrubę z tłoka się wykręca to jeszcze z stamtąd usune stary olej, a podnośnik najwyżej złożę bez tego wałka i napiszę czy chodzi wszystko elegantaro czy nie.
  • Poziom 21  
    Nie podałeś jak wygląda ten pręcik. np gładki i lśniący. A może z rdzą i brudny.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to poprzeczka pokrętła opuszczania/blokowania.
    W tych podnośnikach śruba sterująca jest bez łba i ma przetyczkę z pręta, by rurka (dźwignia z nacięciem) była "kluczem". To dla brudnego pręcika.
    niestety ze 30 lat temu grzebałem :(
  • Poziom 2  
    Podnosnik złożony na razie wszystko chodzi.
    Przesyłam zdjęcia pręcika, lewarka po zakupie, po ro Składanie podnosnika 15T skame. Mały pręcik zebraniu i w pracy. Składanie podnosnika 15T skame. Mały pręcik Składanie podnosnika 15T skame. Mały pręcik Składanie podnosnika 15T skame. Mały pręcik Składanie podnosnika 15T skame. Mały pręcik
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Widać, że pokrętło w twoim podniśniku ma tzw. płetwę. Więc moje doniemania błędne.
    A pręcik gładki i lśniący - był w kąpieli bez specjalnego dostępu tlenu itp.
    Może komuś pozostał, a był pomocny przy montażu :)
    Wygląda jak wałeczek z łożyska igiełkowego ...
    Powodzenia przy następnych (widać) podnośnikach.
  • Poziom 2  
    Możliwe, że to wogóle nie od tego, ale na stole się jakoś tam znależć, ale to już chyba zostanie garażową zagadką i idzie narazie do archiwum X.
    Dzięki za pomoc.