Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aiwa CX-78E - Niska głośność.

qmega 13 Lut 2020 20:33 63 0
    qmega
    Poziom 11  
    Witam.

Zakupiłem ostatnio zestaw, jakim jest Aiwa CX-78e.
    Gdzieś ktoś wystawił po jakiejś starszej Pani, podobno działa a cena była 50zł – kupiłem.
    To, co mnie interesowało to wzmacniacz, a żona czasami radio oraz coś z CD słucha.
    Z informacji, które uzyskałem wywnioskować można było, że w zestawie paski od napędu CD jak i kaset magnetofonowych popękały jak i że w gramofonie nie ma igły.
    Problem żaden gdyż kaset magnetofonowych jak i płyt winylowych nie posiadam a do odsłuchu płyt mam osobny odtwarzacz Denon.

Ponieważ nie miałem nigdy sprzętu tej marki to mam kilka pytań do Państwa odnośnie tego modelu:
    Posiada ktoś z Państwa instrukcję obsługi tego sprzętu? Nie mam pojęcia jak chociażby ustawić zegar lub ew. jaki model pilota kupić.
    Jaka może być przyczyna bardzo niskiej głośności podczas słuchania radio jak i na jednym wejściu VCR/AUX? Głośność ta dla mnie jest nadto wystarczająca pod warunkiem, że regulator głośności podkręcę na max, ale praktycznie nigdy analizator widma equalizer nie pokaże sygnału w żadnym paśmie.
    Natomiast drugie wejście DAT gra bardzo głośno i ten sam poziom dB uzyskuję już przy ok 25% głośności a samo widmo equalizera pięknie skacze do rytmu muzyki.
    Dodam jeszcze, że potencjometr od mocy wejścia sygnału, (który znajduje się na tylnym panelu wieży) VCR/AUX działa, natomiast ten od DAT nie wnosi nic.
    Zastanawiam się czy „mute” tutaj nie działa tak w moim poprzednim sprzęcie Panasonic, gdzie włączenie tej opcji wyciszało sprzęt o -30dB.
    Oczywiście nie mam jak tego sprawdzić gdyż ta funkcja z tego, co mi powiedziano jest dostępna tylko z pilota.

Macie Państwo pomysł lub jakieś informacje jak podejść do tych niedogodności związanych z tym sprzętem?

Pozdrawiam