Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aiwa CX-78E - Niska głośność.

qmega 13 Feb 2020 20:33 180 0
    qmega
    Level 11  
    Witam.

Zakupiłem ostatnio zestaw, jakim jest Aiwa CX-78e.
    Gdzieś ktoś wystawił po jakiejś starszej Pani, podobno działa a cena była 50zł – kupiłem.
    To, co mnie interesowało to wzmacniacz, a żona czasami radio oraz coś z CD słucha.
    Z informacji, które uzyskałem wywnioskować można było, że w zestawie paski od napędu CD jak i kaset magnetofonowych popękały jak i że w gramofonie nie ma igły.
    Problem żaden gdyż kaset magnetofonowych jak i płyt winylowych nie posiadam a do odsłuchu płyt mam osobny odtwarzacz Denon.

Ponieważ nie miałem nigdy sprzętu tej marki to mam kilka pytań do Państwa odnośnie tego modelu:
    Posiada ktoś z Państwa instrukcję obsługi tego sprzętu? Nie mam pojęcia jak chociażby ustawić zegar lub ew. jaki model pilota kupić.
    Jaka może być przyczyna bardzo niskiej głośności podczas słuchania radio jak i na jednym wejściu VCR/AUX? Głośność ta dla mnie jest nadto wystarczająca pod warunkiem, że regulator głośności podkręcę na max, ale praktycznie nigdy analizator widma equalizer nie pokaże sygnału w żadnym paśmie.
    Natomiast drugie wejście DAT gra bardzo głośno i ten sam poziom dB uzyskuję już przy ok 25% głośności a samo widmo equalizera pięknie skacze do rytmu muzyki.
    Dodam jeszcze, że potencjometr od mocy wejścia sygnału, (który znajduje się na tylnym panelu wieży) VCR/AUX działa, natomiast ten od DAT nie wnosi nic.
    Zastanawiam się czy „mute” tutaj nie działa tak w moim poprzednim sprzęcie Panasonic, gdzie włączenie tej opcji wyciszało sprzęt o -30dB.
    Oczywiście nie mam jak tego sprawdzić gdyż ta funkcja z tego, co mi powiedziano jest dostępna tylko z pilota.

Macie Państwo pomysł lub jakieś informacje jak podejść do tych niedogodności związanych z tym sprzętem?

Pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się