Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel IDE ATA - Problem z identyfikacją wtyczki

13 Lut 2020 20:42 204 5
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z wyszukaniem odpowiedniego kabla do starego laptopa Digital Hinote CS450, który połączy mi dysk 2.5 HDD z płytą główną.
    To wygląda jak złącze 2x22PIN IDE po stronie płyty głównej i po drugiej stronie jeden wtyk do dysku.

Widok na złącze od strona płyty:

Widok na pomarańczowy kabel z góry:

Szukałem jakieś przejściówki IDE do karty SD ale z takim złączem nic nie ma.
  • Red. Komputery FAQ
    Nie ma i nie będzie. To nie jest żadne standardowe złącze. Dopiero po przejściu z tego złącza na standardowe IDE będzie można zastosować przejściówkę na kartę SD.
    Podaj obsadę płyty głównej, jaki chipset/kontroler IDE tam siedzi w celu sprawdzenia połączeń na płycie do tego złącza.
    Ewentualnie po zdjęciu z taśmą można pomierzyć te złącza i się dojdzie który pin od czego jest. Do tego można dobrać pasujące złącze do płyty i zrobić odpowiedni kabelek.
  • Poziom 2  
    Niestety nie znam chipsetu ale to jest komputer typu AT
    Dysk, który był jako oryginalny podpięty to MK2224FC.
    Zastanawiam się jeszcze ile taki kabel by kosztował na zamówienie bo są firmy, które robią takie rzeczy ale pewnie mało opłacalne.
  • Spec od komputerów
    Sprawdz miernikiem polaczenia, kup zwykla tasme i zacisnij z drugiej strony dwie wtyczki tak zeby pasowaly do tych gniazd.
  • Spec od monitorów
    MK2224FC to miał IDE interfejs
    Nieistniejąca już firma Digital Equipment Corporation DEC (end 199x) produkowałą laptopy i opracowywała Bios (Hinote, ich opracowanie)
    Mam w zasobach SM (technical ) HiNote VP 500 Series Technical data
    - tam opisano złacze IDE JP15 str.C-1 /D-15
  • Poziom 2  
    No pewnie, że to IDE, albo nawet EIDE.
    W stacjonarkach niespotykane połączenie do płyty głównej nawet w tamtych czasach, jak pamiętam.
    Dzięki za dokumentacje, może się przyda :)