Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

California 6900

27 Wrz 2005 12:44 1038 2
  • Poziom 13  
    Witam!
    Koputer jak w temacie. Uszkodzenie spowodowane zalaniem cieczą okolicy złącza baterii(komp nie był włączony) w efekcie nastąpiło stopienie się izolacji, przewodów od baterii. Po oczyszczeniu nie stwierdzam z zewnątrz żadnych wytrawinoych scieżek, spalona jedynie dioda przy złączu.
    Stan obecny: Komputer po podpięci zasilacza zew. tylko świecą diody zas. zielona i 2 pomarańczowe. (komp bez baterii)
    Czy do odpalenia kompa jest niezbędna bateria?
    Co mogę jeszcze zrobić żeby go uratować?
    Proszę o pomoc!
  • RenexRenex
  • Poziom 18  
    ajś nakopał stary.
    rozbierz baterie i zrób z nią to, co poradziłem gościowi :
    [ur] https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic367012.html [/url]
    potem rozbierz klapioka na kawałki (co sie da bez uzycie lutownicy), przeczyść i złóż. powinno pomóc a na pewno nie zaszkodzi, skoro ta ceicz była aż tak przewodząca. możesz czyścić zamta bawełnianą z wodą DESTYLOWANĄ. zużyjesz około pol litra.
  • Poziom 13  
    Dzięki!
    Tak naprawdę narozrabiał "kot", a komputer dostałem od kolegi jako złom za inną naprawę.
    A wracając do tematu: całego kompa rozebrałem,oczyściłem acetonem miejsce zalania (wbrew pozorom nie wyglądał tak źle) Przy złączu bateri jset spalona maleńka dioda po podstawieniu nic się nie zmienia
    Po włożeniu wtyki zasilacza zapalają się diody (jak opisałem), komputer zupełnie milczy nie reaguje na przyciski, wentylatorki, napędy niedrgną.
    Słychać delikatny pisk w okolicy chyba inwentera od matrycy.
    Co dalej?