Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sharan 1,9TDI 2002r. - po odpaleniu silnika włączają się wentylatory chłodnicy

13 Lut 2020 21:36 102 5
  • Poziom 15  
    Witam znawców sharana. Mam go od 7 lat , jest to klimatronik.
    Od paru dni mam problem. Nie dogrzewał cieczy. Wymieniłem termostat, potem czujnik temperatury cieczy, ale wymieniając czujnik zauważyłem, że przy zimnym silniku kręcą się wentylatory, nie jest to słyszalny szum wentylatorów, ale się kręcą. Po włączeniu funkcji ECON wyłączają się.
    Po wyłączeniu funkcji ECON i na funkcji AUTO - kręcą się.
    Czy to normalne.
    czy ktoś z posiadaczy takiego sharana może sprawdzić to u siebie. Był bym wdzięczny za porady.
    Dodam, że w aucie ogrzewanie działa ok, czyli temperatura cieczy jest chyba OK, tylko wskazania są błędne.
    Z niecierpliwością czekam na porady.
    Pozdrawiam i życzę wszystkim bez awaryjnego użytkowania samochodów.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Wentylatory uruchamiają się razem z klimatyzacją i pewnie nawiew na szybę więc to normalne.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Potwierdzam normalne, jeśli temperatura na zewnątrz jest powyżej 3 stopni to wentylatory powinny się załączyć.
  • Poziom 15  
    Serdecznie dziękuję za porady. Moje myśli też szły w tym kierunku, ale jak człowiek usuwa usterkę to zaraz wyobraźnia działa, a informacji, aby się doszkolić jest bardzo mało. w instrukcji są tylko opisy działania poszczególnych funkcji, ale nie opisane jest co się załącza, co się wyłącza. Dzięki jeszcze raz, ruszam w trasę 400 km i zobaczę co się będzie działo.
  • Poziom 15  
    witam ponownie. 400 km przejechane. wskaźnik temperatury podczas jazdy wskazuje prawidłowo 90 stopni, po zatrzymaniu - odpoczynku lub w korku temperatura spada do 70 stopni.Nie wiem czy to prawidłowe. Z tego co pamiętam trzymał zawsze 90 stopni. termostat wymieniony na nowy oryginał, czyjnuj też nowy oryginał. dlaczego spada temperatura?
  • Poziom 15  
    Auto pewnie było trochę zapowietrzone. po przejechaniu 400 om wszystko wróciło do normy