Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzanie wilgotnego pomieszczenia

13 Lut 2020 21:58 135 3
  • Poziom 1  
    Posiadam siłownie zbudowaną z płyt OSB na działce. W pomieszczeniu jest sporo wilgoci i generalnie zastanawiam się jak ogrzać siłownie na te godzine , dwie dziennie. miałem już grzejnik olejowy , który okazał się strasznych niewypałem , a aktualnie testuje nagrzewnice elektryczną 3,3kw , ale to dosyć sporo będę musiał zapłacić za prąd oraz jakoś mega nie jestem zadowolony z tej nagrzewnicy ? ktoś ma jakiś ciekawy sposób jak ogrzać to pomieszczenie 16m2 ?
  • Poziom 41  
    endriu112 napisał:
    Posiadam siłownie zbudowaną z płyt OSB na działce. W pomieszczeniu jest sporo wilgoci i generalnie zastanawiam się jak ogrzać siłownie na te godzine , dwie dziennie. miałem już grzejnik olejowy , który okazał się strasznych niewypałem , a aktualnie testuje nagrzewnice elektryczną 3,3kw , ale to dosyć sporo będę musiał zapłacić za prąd oraz jakoś mega nie jestem zadowolony z tej nagrzewnicy ? ktoś ma jakiś ciekawy sposób jak ogrzać to pomieszczenie 16m2 ?

Podstawa to osuszyć pomieszczenie - nagrzanie wilgotnego powietrza wymaga więcej energii
    Zaizolować od zewnątrz - wtedy też mniej energii będzie potrzebne do uzyskania odpowiedniej temperatury
    Zadnych katalitycznych ogrzewaczy.
  • Poziom 21  
    klima. Ogrzeje i osuszy zarazem
  • Poziom 26  
    Może wypróbuj promienniki (słoneczka). Efekt podobny do ogniska na dworze. Dookoła zimna noc, a nam przy ognisku ciepło.

Wchodzisz do pomieszczenia włączasz promiennik i natychmiast czujesz efekt.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

A wilgoć też trzeba ograniczyć. Bo tam gdzieś jest wilgoć zwykle jest pleśń. Oddychanie takim powietrzem ani nie jest przyjemne ani zdrowe.