Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński Moduł czasowy NE555 przeróbka ?

13 Lut 2020 22:20 192 6
  • Poziom 10  
    Witam mam potrzebuję pomocy w przerobieniu modułu czasowego NE555.
    Aktualnie jest tak że po podaniu napięcia +12 (stałe nie chwilowe) przekaźnik się załącza po czasie od 0-10 sek regulacja jest potencjometrem. A wyłącza się po odłączeniu +12.

A potrzebuję przerobić w ten sposób żeby po podaniu +12 (na stałe nie impulsowo) przekaźnik się załączył i po upływie ok 1-4 sek się wyłączył regulacja potencjometrem. Moduł cały czas ma być pod napięciem +12
    Schemat orginału zamieszczam poniżej:

Chiński Moduł czasowy NE555 przeróbka ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Przekaźnik ma dwie pary zestyków jedną otwartą drugą zamknięta działają dokładnie odwrotnie więc w czym problem ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    O tym wiem tylko że nie chcę żeby załączało dłużej jak max 4 sek a w oryginale przekaźnik się załącza na stałe aż do przerwania napięcia +12v. A pod przekaźnik mam podpięty przycisk sterownika który odpowiada za tryb serwisowy po naciśnięciu go powyżej 5 sek załańcza się tryb serwisowy a nie chcę tego, Dlatego chcę żeby przekaźnik załączył się od 1-4 sek wtedy spełnia inną funkcję którą chcę uzyskać.
  • Pomocny post
    Specjalista elektronik
    Krzysiekrw23 napisał:
    przerobić w ten sposób żeby po podaniu +12 (na stałe nie impulsowo) przekaźnik się załączył i po upływie ok 1-4 sek się wyłączył

Zamień miejscami R1 z C1 (uwaga na biegunowość C1 - '-' C1 do masy).
  • Poziom 10  
    Dziekuję wszystkim za pomoc podpowiedź _jta_ pomógła tego oczekiwałem temat uważam za rozwiązany pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dziekuję wszystkim za pomoc podpowiedź _jta_ pomógła tego oczekiwałem temat uważam za rozwiązany pozdrawiam