Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik bezdotykowy dwubiegowy (GTV)

Roman4473 13 Lut 2020 22:31 99 0
    Roman4473
    Poziom 3  
    Witam.

Mam problem z włącznikiem bezdotykowy dwubiegowy AE-WBEZDC-10S max. 500W GTV (załącznik - zdjęcie)który co jakiś czas się "zacina/blokuje" tz nie reaguje na ruch ręką przy czujniku mimo, że słychać jak w urządzeniu "tyka" przekaźnik. Problem rozwiązuję z odłączeniem na krótko przewód N (tak jak na rysunku/załącznik pokazałem) i ponownie wszystko działa pozytywnie.
    Wiem, że tego typu włącznik jest przystosowany aby w ciągłości były podłączone do niego L i N i tylko włączać/wyłączać poprzez czujnik. Ale podłączając tak jak pokazałem na rysunku mam możliwość wyłączania całego oświetlenia włącznie z kinkietami.
    Dodam jeszcze jeden szczegół... jak włączam oświetlenie włącznikiem zapala się ogólne oświetlenie i po sekundzie na chwile zapalają się kinkiety i gasną - dopiero po ruchu ręką koło czujnika zapalają się.
    Czy można coś zrobić aby włącznik bezdotykowy nie "zacinał" się nie zmieniając możliwości wyłączenia zewnętrznym włącznikiem.

pozdrawiamWłącznik bezdotykowy dwubiegowy (GTV)screenshot...llegro.jpg Download (241.33 kB) Włącznik bezdotykowy dwubiegowy (GTV)20200213_2..741.jpg Download (1.76 MB)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze