Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Backplate GTX 1060 6GB bezpieczeństwo karty przy własnoręcznizrobionym backplate

13 Lut 2020 23:00 66 2
  • Poziom 1  
    Witam, przymierzam się ostatnio do wykonania backplateu do mojej karty graficznej (GTX 1060
    6GB w wersji Armor OC) ponieważ patrząc na nią od góry widać układy scalone i inne rzeczy które nie wyglądają zbyt estetycznie. Mam zamiar wykonać go z pleksi polakierowanego na czarno, czy może mieć to jakiś negatywny wpływ na kartę oraz czy jeżeli dodał bym do backplateu ledy to czy te ledy mogłyby coś zrobić z kartą?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Prościej będzie zmienić obudowę na taką bez okna, wtedy układy na karcie nie przeszkadzają.

Co do dokładania zbędnych przedmiotów do karty - większość ciepła jest odbierana przez chłodzenie "z dołu" karty, natomiast część również jest oddawana górą. Ja bym nie dokładał dodatkowego termoizolatora - nawet jeśli miałoby to podnieść temperaturę karty tylko o 2-3 stopnie. Sam pleksiglas nie przewodzi prądu, więc jak nim obłożysz kartę to teoretycznie nic się nie stanie. Jak dorzucisz komplet światełek choinkowych to również nic nie powinno się wydarzyć, chociaż wszystko zależy od tego, jak to zrobisz (jeśli nie zaizolujesz porządnie przewodów czy końcówek to nie powinno się takie coś znaleźć w ogóle w obudowie komputera).

Ja jestem przeciwny takim zmianom - ale jak koniecznie musisz i zrobisz to poprawnie - to nic złego stać się nie powinno, chociaż na pewno w niczym to nie pomoże.
  • Poziom 34  
    Wyszukiwarka podaje takie karty od MSI i one mają fabryczny backplate, o taki:
    Backplate GTX 1060 6GB bezpieczeństwo karty przy własnoręcznizrobionym backplate
    Może odkup z uszkodzonej?