Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows7 Ultimate SP1 64bit - Po wlaczeniu komputera pamięć jest zawalona na 99%

14 Lut 2020 02:33 330 11
  • Poziom 13  
    Witam

system: Windows7 Sp1 64bit

sprzęt:
    Dell Inspiron 3520
    Zrobiony pod win8
    Intel i5 3210M
    4GB ram

Przeinstalowałem na świeżo system, ale na Win 7.
    Komputer po uruchomieniu ma obciążaną pamięć na ok 95-99% nie da się nic robić.
    Procek obciążany na ok kilka procent.
    Po ok 10-15 min jak sobie pomieli - pamięć spada na ok 30% i już można coś działać.

Mam foto z monitora zasobów na zakładka pamięć - wygląda że prawie wszystko pożera svchost.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki co mogę zrobić - komputer nie jest nowy ale wydaje się że jeszcze na win7 powinien spokojnie śmigać
    Pozdrawiam

Windows7 Ultimate SP1 64bit - Po wlaczeniu komputera pamięć jest zawalona na 99%
    Windows7 Ultimate SP1 64bit - Po wlaczeniu komputera pamięć jest zawalona na 99% Windows7 Ultimate SP1 64bit - Po wlaczeniu komputera pamięć jest zawalona na 99%
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sprawdz czy Windows Update w ogole dziala.

Najlepiej przeinstaluj system i zainstaluj od razu z aktualizacjiami, obraz np. z basewin.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witaj. Otwórz Windows Update i zmień opcję na "Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować", i instaluj aktualizacje wtedy kiedy nic nie robisz. Aktualizacje jak już się zainstalują to wszystko wróci do normy. A trzeba je zainstalować z różnych powodów, m.in. bezpieczeństwa.
  • Poziom 13  
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi -
    Bylo zaznaczone tak jak sugeruje rupert201 i on mimo wszystko caly czas cos szukal i mielil.
    Swoja droga ciekawi mnie nawet jezeli czegos szukal w kolko to dlaczego odrazu zawala pamiec na 100% ? - nie ma sensu tym bardziej ze 4gb na win7 to chyba nie tragednia.

Odznaczylem wszystko tzn zeby juz niczego nie szukal i juz jest pawie ok.

Obciazenie pamiec spadlo, juz mozna w miare pracowac ale zostalo jeszcze cos takiego ze komputer jest wzbudzany co chwile przez "cos".

Nagralem filmik jak to wyglada - widac to na menedzerze urzadzen ze cos odswieza non stop - w praktyce wyglada problem tak ze chcialem polaczyc bluetooth w kompie z urzadzeniem zewnetrznym,
    daje na bluetooth settings, pokazuje mi sie okienko z tymi ustawieniami ale w momencie wlasnie tego odswierzenia znika samoczynnie, i nie moge tam nic przestawic.

Zalaczam jeszcze obrazek z 'monitor zasobow' - nie wiem czy to moze miec wplyw na prace komputera i czy w normie sie miesci ale dosyc duzo tam bledow sprzetowych sie pojawia - zwlaszcza przy svchost, ale przy inych tez - jednak na tym obrazku nie uchwycone.

Jesli moze bylby ktos wstanie cos na ten temat podpowiedziec to bylbym wdzieczny

Pozdrawiam

Link
  • Poziom 16  
    Dobrze że wyłączyłeś aktualizacje całkowicie, ale w wolnej chwili je zainstaluj, a później faktycznie możesz wyłączyć. Po 14 stycznia pojawiają się już praktycznie tylko aktualizacje sygnatur wirusów do programu Microsoft Security Essentials(praktycznie, bo ostatnio pojawiła się jedna naprawiająca pewien problem). Możesz też aktualizować ten program antywirusowy ręcznie, a jeśli wogóle go nie używasz to tym bardziej nie ma problemu. Z tych darmowych antywirusów ma on "jakąś tam" skuteczność. Na tym filmiku masz tylko jeden błąd zewnętrznego urządzenia bluetooth. Spróbuj ręcznie zainstalować sterownik. Możesz też go odinstalować i zrestartować komputer, niech windows 7 sam wyszuka mu sterownik. Jak możesz to wrzuć screen z programu crystal disk info żeby pokazać kondycję dysku.
  • Poziom 13  
    Moim problemem obecnie jest tylko to (co opisalem w poscie wyzej) dlaczego on (system) tak odswieza co kilka sekund wszystko , co widac na filmie - jak patrzysz na menadzer urzadzen to w ciagu 20sek 3 razy wszystko znika i pojawia sie w charakterystyczny sposob.
    Bluetooth to byl tylko przyklad - ze wchodze przykladowo w ustawienia bluetooth, pojawia sie okienko z ustawieniami - ale poniewiaz system znow cos odswierza to okienko znika i nie zdaze nic ustawic. malo tego , ono nie zlatuje na dol pomiejszone, tylko od nowa musze je odpalic, ale znow znika bo system znow cos odswierza, wroc uwage na to mruganie..

Faktycznie jest brak pewnej rzeczy w menadzerze urzadzen z bluetooth , ale bluetooth generalnie dziala - to czego brakuje (co zauwazyles) probowalem zainstalowac juz wczesniej i windows nic nie znalazl (zadnego sterownika) i tak pozostalo.

Zalaczam zdjecie z crystal disk - choc wydaje mi sie ten porgram dosyc slaby, malo tam info.

Co do tych aktualizjacji to staram sie tego jak najmniej instalowac - widac nawet po moim telefonie starym na adnroid-zie jak pod koniec (tego telefonu) killka updates sie zainstalowalo - to zwolnil jak cholera.
    Obecnie moj samsung s9 nawet sie mnie nie pyta , aktualizuje sie jak chce i nie moge tego wylaczyc, poprostu im dalej w las tym czlowiek bardziej ubezwlasnowolniony.

Ah, i czy normalne jest co mi monitor zasobow pokazuje czy tyle opera ma miec punktow pootwieranych - otwarte bylo jedno okienko opery tylko

• Pomocny post
    Poziom 16  
    To zdjęcie które wrzuciłeś to zdjęcie z programu crystal disk mark, a chodzi o program crystal disk info, żeby zobaczyć kondycję dysku twardego. Choć po tych transferach z programu Crystal disk mark widać że jest to dysk talerzowy, pewnie o prędkości obrotowej 5400rpm, więc może być spracowany i to również mogło odpowiadać za te spowolnienia komputera, chociaż jak już wspomniałeś pomogło wyłączenie aktualizacji, ale i tu może być problem.

To że menedżer urządzeń ciągle odźwieża sprzęt zainstalowany w komputerze może być spowodowane tym że właśnie ten jeden sterownik nie jest zainstalowany. Jeśli masz jakieś sterowniki na płytach które miałeś przy zakupie komputera to je zainstaluj. Drugim sposobem jest skorzystanie z programu np Driver Booster Free, który sam wyszuka sterowniki, Niektórzy go nie polecają, nie dlatego że jest zły tylko że może to być tzw Bloatware, ale jak już zainstaluje i uaktuialni wszystkie sterowniki możesz go odinstalować. Są też inne programy do automatycznej aktualizacji sterowników.

Ta liczba procesów w Operze może wynikać z tego że każda wtyczka, UI, QA i otwierane karty mają swój proces. Ma to pomóc w zapobieganiu przed awarią całej przeglądarki. Zawieszony, pojedynczy proces łatwiej zamknąć. Spróbuj zainstalować inną przeglądarkę np Google Chrome, chociaż na wszystkich (chromo - podobnych przeglądarkach) będzie podobnie. Bardziej patrz na zużycie pamięci operacyjniej i procesora i czy w stanie spoczynku występuje jakieś nieuzasadnione obciążenie, a nie na liczbę procesów. Pzdr.
  • Poziom 13  
    Dzien dobry
    Wrzucam zdjecie z crystal disk info, choc tam zadnego testu na hdd nie widzialem.
    Co do opery - zainstalowalem bo byly dobre opinie ze malo zasobozerna, no i nie od googla co moze miec tez swoje plusy.
    Driver boost free - zainstalowalem - wyupdate-owal sterowniki bluetooth na troche nowsze ale ten sterownik bluetooth dalej pozostal niezainstalowany ( proby robuenia tego przez win tez nic nie daly)

;)

• Pomocny post
    Poziom 16  
    W tym programie chodzi o kondycję dysku, czyli health status. Wygląda ok, ale i tak trzeba się przyjrzeć poszczególnym parametrom. Brakuje jeszcze parametru C8- liczba błędów zapisu. Nie zmieścił się na zdjęciu, jeśli może je pan wrzucić to było by dobrze. Ale właściwie można powiedzieć że dysk w porządku, a przyczyną problemów były aktualizacje automatyczne. Mimo wszystko lepiej je zainstalować, a później włączyć tylko powiadomienia o aktualizacjach, żeby w razie pojawienia się jakiś ważnych krytycznych aktualizacji czegoś nie przegapić, np. ostatnio po 14 stycznia była jedna mimo zakończenia wsparcia. System windows zawsze na początku po instalacji "pomieli" trochę dysk, jak już je zainstaluje to się uspokoi. W windows 10 to wygląda jeszcze gorzej, i bez dysku ssd lepiej go nie instalować. Dodatkowo darmowy windowsowy antywirus Microsoft security essentials aktualizuje w ten sposób, przez windows update, swoje bazy wirusów, choć można to robić też w samym programie ręcznie. Ta liczba procesów przeglądarki internetowej jest normalna. Można wypróbować Chrome'a(osobiście jestem zadowolony), Firefoxa, Chromium itp. Skoro moduł bluetooth działa to zostaje tylko kwestia tego odźwieżania w menedrzeże urządzeń, być może właśnie spowodowana tym że jeden sterownik nie jest zainstalowany. Ale pewien nie jestem, może inni użytkownicy się wypowiedzą.
  • Poziom 13  
    Ok dzieki, mysle ze juz wszytsko jasne, inne pierdoly sam przy okazji rozwiaze, pozdrawiam ;)