Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Możliwość ATECC508A jako źródła entropy podczas generowania pary kluczy TLS

14 Lut 2020 08:08 180 3
  • Poziom 13  
    Witam,

dostałem zagadanie do rozpracowania, ale nie mogę się odnaleźć w temacie.
    Na pokładzie obok mikrokontrolera jest moduł ATECC508A, i ma on służyć jako źródło entropy/źródło dla generatora RNG podczas generowania pary kluczy.

Z tego co doczytałem chip ten pozwala na całą autentykację po ECDH, więc użycie go jako generatora liczb losowych jest trochę dziwne, ale nie ja o tym decyduję.
    Nie znalazłem funkcji chipu która pozwala wygenerować liczby losowe same w sobie.

Czy ktoś z Was forumowiczów jest w stanie pomóc?

Pozdrawiam serdecznie
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    Na pierwszej stronie datasheeta piszą o "Internal High-Quality FIPS Random Number Generator (RNG)". Nie wgłębiałem się w ten układ, wiec żadnych szczegółów więcej nie powiem - ot po prostu kilka tygodni temu akurat musiałem się zastanowić, czy układ przyda się w aktualnym zleceniu czy nie. Obstawiam, że trzeba by przejrzeć dostępne noty aplikacyjne albo np. przejrzeć kod tej ich biblioteki do obsługi tego układu, bo datasheet nie zawiera praktycznie żadnych ciekawych informacji. Jest to o tyle ciekawe, że te kilka tygodni temu można było bezproblemowo ściągnąć "ATECC508A Complete Data Sheet", w którym informacji było pełno, a teraz jest już dostępny tylko jakiś "ATECC508A Summary Data Sheet", w którym właśnie nic ciekawego nie ma. Microchip to naprawdę durna firma... Tu chyba jest ten dłuższy dokument - tam coś może znajdziesz konkretnego.
    https://vdocuments.mx/atecc508a-complete-data...hip-wiring-configuration-for-single-wire.html
  • Specjalista - ESP32, ESP8266
    Ciekawy jest status ATECC508A: "Not Recommended for new designs".

Jeżeli nie masz alergii na słowo "Arduino", to możesz podejrzeć źródła biblioteki SparkFun ATECCX08A - są tam zaimplementowane funkcje do pobierania losowo wygenerowanych liczb z użyciem ATECC508A.
  • Poziom 28  
    khoam napisał:
    Ciekawy jest status ATECC508A: "Not Recommended for new designs".

Bo zastępują go nowym ATECC608A