Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Somfy exavia 500, jak podłączyć otwieranie furtki z domofonu

14 Lut 2020 08:40 111 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam taki temat. Posiadam bramę 2 skrzydłową 250 cm i 92 cm. Pozakładane są siłowniki somfy exavia 500, wszystko działa ok, ale potrzebuje podłączyć otwieranie furtki z dawnego zasilania elektromagnesu ze starej bramy. Czy w tym modelu istnieje taka opcja, czy będzie się otwierała tylko cała brama. Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • specjalista -automatyka bramowa
    Funkcja istnieje (otwarcie jednego skrzydła), ale jest dostępna jedynie z pilota. Aby uruchomić ją z wyjścia 12 V czegoś tam (prawdopodobnie domofon) trzeba użyć protezy poświęcając 1 pilota.
    1. Do kabelków od rygla podpinasz cewkę przekaźnika (na napięcie takie jak miał rygiel).
    2. Rozkładasz pilota i styki NO tego przekaźnika podpinasz pod mikrowyłącznik pilota odpowiadający za otwarcie furtki.

Oczywiście wcześniej musisz dopisać tego pilota do centralki i włączyć funkcję furtki.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Ehh, takie kombinacje są nie do końca fajne.
    Możesz polecić jakiś zestaw siłowników który miałby taką funkcje możliwą bez takiej kombinacji?
  • Poziom 15  
    W zasadzie każdy inny, najlepiej nie marketowy. Ja polecam np. BFT Phobos, Faac 414
  • specjalista -automatyka bramowa
    Ale jeśli dalej będziesz chciał korzystać z urządzenia które podawało na rygiel napięcie - bez przekaźnika się nie obejdzie - chyba że przerobisz je po stronie domu aby nie podawało napięcia na kabelki a je zwierało.
  • Poziom 10  
    Tu już wiem o co chodzi. Także to nie problem. No nic szukam w takim razie sensownej oferty.