Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE 2048 FPL - mokre pranie

14 Lut 2020 09:12 159 2
 • Poziom 1  
  Witam wszystkich,
  Mam taki problem z pralką, że po zakończonym programie pranie nadal jest mokre. Na początku był też problem z wodą zalegającą w bębnie i wylewającą się po jakimś czasie prania. To już ogarnąłem przez wyczyszczenie filtra oraz węża odpływowego, woda już normalnie się wypompowuje. Po skończonym programie muszę jeszcze włączyć wirowanie, żeby pranie było suche, ale nie mogę też zbyt dużo wsadzić bo nie będzie normalnie pracować (wirować). Co sądzicie, może grzałka się uszkodziła jak zalewało mi pralkę (kiedy odpływ był zatkany)?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Specjalista AGD
  Trop z grzałką nie jest głupi. Być może ma upłynność przez którą głupieje programator. Być może pompa odpływowa kończy żywot i musisz ponownie nastawiać wirowanie. Sprawdź też czy nie masz problemu z cofką (woda nie cofie się do pralki). Pasek nie jest za luźny?
 • Poziom 23  
  Ja bym jeszcze raz sprawdził filtr, rurę odpływową, u mnie tak było że po przeczyszczeniu filtra zawalonego, jeszcze do niego spłynęło dużo syfu i tak 4 prania aż zaczęła normalnie wirować. Fakt że tamta pralka stał długo nie używana i to proszek się skrystalizował w rurach, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Może coś stoi w rurze odpływowej i nie chce wpaść do filtra.