Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MF 6170 - Niesprawne elektroniczne sterowanie skrzynią biegów

14 Lut 2020 11:43 210 6
  • Poziom 19  
    Witam.
    Problem dotyczy najprawdopodobniej niesprawnego sterownika skrzyni biegów w MF 6170.
    Objawy:
    - Nie świeci żadna z kontrolek ćwierćbiegów, zmiana pozycji dźwigni nic nie zmienia
    - Wyświetlacze nie pokazują prędkości ani obrotów
    - Nie działa WOM
    - Nie da się dołączyć przedniego napędu

Po przewertowaniu stert forów w różnych językach podejrzewam niesprawny sterownik. Po odłączeniu go ciągnikowi nie zrobiło to różnicy, to co nie działało to nie działa i tyle.
    Mierzyłem napięcia na kostkach i dochodzi 14V z akumulatora, 12V z jakiś czujników czy przełączników.
    Aktualnie sterownik mam otwarty u siebie i szukam na płycie jakiś uszkodzeń i nic nie mogę znaleźć.
    Może ktoś orientuje się, jak podłączyć pod zasilacz tą płytkę, żeby sprawdzić układ zasilania scalaków? Próbuję dojść, pod jakimi pinami jest zasilanie podawane, ale nie mogę dojść idąc od stabilizatora (LM2935T)
  • Pomocny post

Poziom 18  
    Widzę, że sterownik jest już po regeneracji i to bardzo przyzwoitej. Kłaniam się w stronę firmy dokonującej regeneracji - świetna robota.
    Teraz pytania do właściciela:
    1. Czy sterownik zgłasza się po wciśnięciu sprzęgła? ( włącza się kilka kontrolek? ).
    2. Czy po uruchomieniu silnika załącza się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni ?
    3. Czy sprawdzał kolega bezpiecznik pod maską, nad akumulatorem ( na żółtych przewodach ) ?
    4. Czy czujnik prędkości silnika został sprawdzony? Rezystancja na złączu brązowym sterownika ( piny 5-6 ) powinna wynosić około 450Ω.
  • Poziom 19  
    Bezpieczniki nad filtrem oba miały przejście. Zauważyłem natomiast coś ciekawego: na kostce F jest napięcie 12V, ale po podłączeniu układu spada do 0, jakby przewód miał bardzo dużą rezystancję. Poza tym to napięcie pływa w jakoś 10,6V-11,8 przy zgaszonym silniku.
    Nie pamiętam, która kontrolka jest od czego, bo to traktor wujka. Tyle się pali po włączeniu zapłonu.
    Oba LCD wyświetlają tylko 0.0, obrotomierz wskazówkowy działa.

Płytkę podłączyłem pod 12V z zasilacza i stabilizator zdaje się działać prawidłowo, więc więcej przy niej nie grzebię.
    Regenerowana była kilkanaście lat temu przez firmę w UK.
  • Poziom 19  
    Miernikiem jest właśnie te 10.6-11.8, ale żarówka 5W nie jest w stanie się świecić.
    Skojarzyłem, że jakiś czas temu łączyłem w nim wiązkę przednich świateł przetartą przez pasek klinowy. Tam będę szukał uszkodzenia przewodu. Ten od bezpiecznika idzie w tej samej wiązce, jak światła?