Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Windows 10 64 bit - Brak widoczności niektórych elementów okien w aplikacjach Mi

14 Lut 2020 12:02 54 1
 • Poziom 2  
  Konfiguracja:
  Laptop Toshiba Tecra
  Windows 10 Pro 64-bit, wersja 1909
  grafika: Intel Graphics 520
  Wszystkie aktualizacje wgrane

  Oto mój problem, z którym bezskutecznie walczę od kilku dni.Okna niektórych aplikacji nie wyświetlają się prawidłowo. Są całkowicie przezroczyste albo białe. Niektóre kontroli wyświetlają się. UWAGA: problem dotyczy tylko aplikacji związanych Microsoft SQL Server. Cała reszta działa bez problemu Przykładowo tak wygląda MS Management Studio 2012 po uruchomieniu (tak samo wygląda MS MS 2016).:

  Windows 10 64 bit - Brak widoczności niektórych elementów okien w aplikacjach Mi

  Jeszcze ciekawiej zachowują się instalki SQL Express i SQL MS - okna są całkowicie przezroczyste, ale są "klikalne", pokazują się hinty i przesłaniają obiekty pod nimi a jeżeli przypadkiem trafię w niewidoczną kontrolkę, jest reakcja.

  Próbowałem wszystkiego, co mi przyszło do głowy - zmieniałem rozdzielczość, uruchamiałem we wszystkich trybach zgodności, aktualizowałem sterowniki karty graficznej, usuwałem sterowniki karty, naprawiałem Windows. Mam hipotezę, że te narzędzia MS w jakiś dziwny sposób obsługują elementy interfejsu, ale nie wiem, jak to naprawić. Macie jakieś pomysły?
 • Poziom 2  
  Dodano po 16 [minuty]:

  Jeszcze raz usunąłem kartę graficzną z Menadżera Urządzeń i tym razem pozostawiłem podstawową kartę graficzną Windows. Teraz wszystko działa. Problem jest więc chyba ze sterownikami Toshiby i ich zgodnością z niektórymi kontrolkami Microsoft.

  Windows 10 64 bit - Brak widoczności niektórych elementów okien w aplikacjach Mi