Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VBA jak wysłać pliki o określonych nazwach do odbiorców z określonego słownika

Fanki 14 Feb 2020 12:08 321 10
    Fanki
    Level 6  
    Udało mi się przy pomocy tego forum makro, które zapisuje plik zależnie do danych zawartych w określonych kolumnach,
    Makro zapisuje pliki zgodnie z nazwami w kolumnie "R". Teraz chciałbym aby te pliki były wysyłane do odbiorców przypisanych w kolumnie: "L".
    Tzn, żeby odbiorca z kolumny L skojarzony z adresem np.: odbiorca(malpa)polska.pl otrzymał plik wynikowy polska.xlsx i tak dla wszystkich zidentyfikowanych odbiorców w kolumnie "L".
    Czy ktoś jest w stanie pomóc w takiej kwestii ?

Code: vbscript
    Log in, to see the code
    Fanki
    Level 6  
    PRL wrote:
    Skądś to makro pamiętam, ale nie kojarzę z Twoim nickiem.:)

No jasne, ale skoro tu wrzucałeś to nie można skorzystać ?
    Bardziej mnie interesuje jak teraz rozesłać te pliki dalej mailem.
    PRL
    Level 40  
    Stonuj... i zobacz do załącznika, bo nie patrzyłeś.
    Fanki
    Level 6  
    PRL wrote:
    Poprawiony plik.

OK, OK, bo co się nie zapytać, czy z czego nie skorzystać to często ludziska się czepiają, stąd taka nerwowość.
    Sorry zatem.
    Już skumałem mniej więcej te zdefiniowane obiekty i pętlę.
    teraz tylko myślę, jak to zrobić tak żeby nie trzeba było zmieniać w kodzie nadawcy oraz hasła każdorazowo, bo może to obsługiwać wielu użytkowników z różnymi loginami i hasłami z różnych serwerów.
    Przy pliku który jest wysyłany do tego samego odbiorcy i zawsze z tym samym załącznikiem mam cos takiego:

Log in, to see the code

i teraz ta szczerze powiedziawszy próbuj wpasować w ten prosty skrypt pętlę która połączy odbiorcę z załącznikiem. Nie ma problemu, żeby w jakimś pliku lub nawet w tym pliku macierzystym zbudować taki słownik pt. adres mail odbiorcy <=> nazwa pliku. Z tego słownika w pętli powinny podbierać się adresy do kolejnych maili. I mimo wszystko wolę zostawić .Display zamiast .Send, żeby jeszcze przed wysyłką zerknąć lub coś dodać ewentualnie zmodyfikować w tej wysyłanej wiadomości.
    clubs
    Level 37  
    Fanki wrote:
    i teraz ta szczerze powiedziawszy próbuj wpasować w ten prosty skrypt pętlę która połączy odbiorcę z załącznikiem. Nie ma problemu, żeby w jakimś pliku lub nawet w tym pliku macierzystym zbudować taki słownik pt. adres mail odbiorcy <=> nazwa pliku

I w czym widzisz problem "zbuduj" arkusz pomocniczy w nim np. w kol a email b nazwa załącznika (+ ścieżka lub zapisana w kodzie) i prosta pętla i zmienne .to i .attach. (jak przeszukasz forum to znajdziesz odp. bo już było podobne pyt.)
    PRL
    Level 40  
    Quote:
    bo może to obsługiwać wielu użytkowników z różnymi loginami i hasłami z różnych serwerów

Ciekawe, co jeszcze dopiszesz.
    Fanki
    Level 6  
    PRL wrote:
    Quote:
    bo może to obsługiwać wielu użytkowników z różnymi loginami i hasłami z różnych serwerów

Ciekawe, co jeszcze dopiszesz.

Dziękuję wszystkim za sugestie i podpowiedzi, i możliwość korzystania z Waszych pomysłów/ Coś tam sobie naskrobałem i nawet działa.
    Pewnie eksperci zrobiliby to lepiej ale na chwilę obecną efekt mnie zadowala.
    Niemniej ciekawie jest poznawać takie rozwiązania.

Log in, to see the code
  • Helpful post
    PRL
    Level 40  
    Mała poprawka.

Log in, to see the code
    Fanki
    Level 6  
    PRL wrote:
    Mała poprawka.

Dzięki, faktycznie logiczniej jest wyciągnąć definiowanie zmiennych z pętli.
    Zawsze to kolejna nauka :-)