Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA jak wysłać pliki o określonych nazwach do odbiorców z określonego słownika

14 Lut 2020 12:08 186 10
  • Poziom 4  
    Udało mi się przy pomocy tego forum makro, które zapisuje plik zależnie do danych zawartych w określonych kolumnach,
    Makro zapisuje pliki zgodnie z nazwami w kolumnie "R". Teraz chciałbym aby te pliki były wysyłane do odbiorców przypisanych w kolumnie: "L".
    Tzn, żeby odbiorca z kolumny L skojarzony z adresem np.: odbiorca(malpa)polska.pl otrzymał plik wynikowy polska.xlsx i tak dla wszystkich zidentyfikowanych odbiorców w kolumnie "L".
    Czy ktoś jest w stanie pomóc w takiej kwestii ?

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 4  
    PRL napisał:
    Skądś to makro pamiętam, ale nie kojarzę z Twoim nickiem.:)

No jasne, ale skoro tu wrzucałeś to nie można skorzystać ?
    Bardziej mnie interesuje jak teraz rozesłać te pliki dalej mailem.
  • Poziom 38  
    Stonuj... i zobacz do załącznika, bo nie patrzyłeś.
  • Poziom 4  
    PRL napisał:
    Poprawiony plik.

OK, OK, bo co się nie zapytać, czy z czego nie skorzystać to często ludziska się czepiają, stąd taka nerwowość.
    Sorry zatem.
    Już skumałem mniej więcej te zdefiniowane obiekty i pętlę.
    teraz tylko myślę, jak to zrobić tak żeby nie trzeba było zmieniać w kodzie nadawcy oraz hasła każdorazowo, bo może to obsługiwać wielu użytkowników z różnymi loginami i hasłami z różnych serwerów.
    Przy pliku który jest wysyłany do tego samego odbiorcy i zawsze z tym samym załącznikiem mam cos takiego:

i teraz ta szczerze powiedziawszy próbuj wpasować w ten prosty skrypt pętlę która połączy odbiorcę z załącznikiem. Nie ma problemu, żeby w jakimś pliku lub nawet w tym pliku macierzystym zbudować taki słownik pt. adres mail odbiorcy <=> nazwa pliku. Z tego słownika w pętli powinny podbierać się adresy do kolejnych maili. I mimo wszystko wolę zostawić .Display zamiast .Send, żeby jeszcze przed wysyłką zerknąć lub coś dodać ewentualnie zmodyfikować w tej wysyłanej wiadomości.
  • Poziom 33  
    Fanki napisał:
    i teraz ta szczerze powiedziawszy próbuj wpasować w ten prosty skrypt pętlę która połączy odbiorcę z załącznikiem. Nie ma problemu, żeby w jakimś pliku lub nawet w tym pliku macierzystym zbudować taki słownik pt. adres mail odbiorcy <=> nazwa pliku

I w czym widzisz problem "zbuduj" arkusz pomocniczy w nim np. w kol a email b nazwa załącznika (+ ścieżka lub zapisana w kodzie) i prosta pętla i zmienne .to i .attach. (jak przeszukasz forum to znajdziesz odp. bo już było podobne pyt.)
  • Poziom 38  
    Cytat:
    bo może to obsługiwać wielu użytkowników z różnymi loginami i hasłami z różnych serwerów

Ciekawe, co jeszcze dopiszesz.
  • Poziom 4  
    PRL napisał:
    Cytat:
    bo może to obsługiwać wielu użytkowników z różnymi loginami i hasłami z różnych serwerów

Ciekawe, co jeszcze dopiszesz.

Dziękuję wszystkim za sugestie i podpowiedzi, i możliwość korzystania z Waszych pomysłów/ Coś tam sobie naskrobałem i nawet działa.
    Pewnie eksperci zrobiliby to lepiej ale na chwilę obecną efekt mnie zadowala.
    Niemniej ciekawie jest poznawać takie rozwiązania.

• Pomocny post
    Poziom 38  
    Mała poprawka.

• Poziom 4  
    PRL napisał:
    Mała poprawka.

Dzięki, faktycznie logiczniej jest wyciągnąć definiowanie zmiennych z pętli.
    Zawsze to kolejna nauka :-)