Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung AddWash WW70K5410UW - Silne wibrace przy wirowaniu 800obr>

14 Lut 2020 12:09 219 10
 • Poziom 3  
  Witam serdecznie,

  Drodzy forumowicze zwracam się do was o radę ponieważ jestem posiadaczem względnie nowej pralki (7 miesięcy - Samsung AddWash WW70K5410UW). Problem jest następujący - pralka przy większych obrotach od 800 w górę mocno wibruje. Intensywność jest na tyle duża, że słychać w innych pomieszczeniach. Pralka jest wypoziomowana, skalibrowana, a podłoże jest stabilne (dwie nogi stoją na płytkach, dwie na płycie meblowej, ale tam nie ma ani drgnięcia przy pracy pralki). W zeszłym tygodniu dodatkowo zakupiłem matę pochłaniającą wibracje i efekt jest fatalny. Z matą wibracje są mniej intensywne, ale jest ich więcej (jakby się odbijała z prawej strony na lewą z większą częstotliwością, ale generując mniejszy hałas), bez maty - wibracje przypominają bardziej bicie bębnem prawo -lewo z większym impetem.

  Pralka od nowości miała wg. mnie dość duży luz przy wirowaniu. Ilość załadunku nie ma znaczenia czy to 1/3, połowa czy pełna pralka. Piętro niżej mam starą 8 letnią amice, która nie ma takich problemów, sam bęben jest sztywny bez wibracji - nie wspominając o krzywej podłodze i braku poziomu. Obawiam się, że przy takich wybracjach to ta pralka 2 lat nie wytrzyma. Dodatkowo nagrałem, krótki film na youtube:


  Link
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Coś ewidentnie z nią jest nie tak. Mam podobną i akurat nawet po załadowaniu ciężkich rzeczy wirowanie jest bezwibracyjne. Skoro pralka jest wypoziomowana, to przyczyna musi tkwić w samym mechanizmie. Z tego co widzę u mnie, to pralka cały czas zbija obroty wirowania dostosowując je do pojawiających się wibracji.
  Dopiero, kiedy wibracje się zmniejszą (bo woda odcieknie) pralka wiruje na maksa.

  Ja mam inny problem. W moim modelu jest silnik klasyczny (nieinwertorowy) i szczerze mówiąc tak głośnego jeszcze w pralce nie widziałem.
  Na najwyższych obrotach wirowania gwiżdże, jak wiertarka. Nie wiem czy ten typ tak ma czy tylko u mnie?
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Wszystko pięknie tylko czy po ustawieniu pralki wykonana kalibracja bębna zgodnie z instrukcją ?
 • Poziom 3  
  W instrukcji jest napisane, aby przytrzymać 3s dwa przyciski pojawi się napis bodajże "cb" i włączyć pranie. Bęben pokreci prawo lewo przez 1 minute i tyle. Triumf kalibracji zakańcza muzyczka.
 • Poziom 17  
  Na właśnie tak ma być. Po ustawieniu włącza się pustą pralkę na kalibrację czyli wstępne "wyważenie" bębna. Jeśli ta operacja nie przyniesie skutku to zgłaszać na gwarancję.
  Pytałem o tę kalibrację bo ludzie często ją pomijają.
 • Poziom 3  
  Z ciekawości jeszcze dopytam czy taki luz na bębnie jest normalny:


  Link


  Piętro niżej mam inną starszą pralkę i tam luzu na boki nie ma, a przód/tył to jest 3-4mm max i to używając dużo siły.
 • Poziom 17  
  Jeśli chodzi cały zbiornik razem z bębnem to OK
  Jeśli natomiast jest luz bębna względem zbiornika w którym jest osadzony to nie jest normalne i świadczy o awarii łożysk lub krzyżaka.
 • Moderator AGD i automatyka
  Obstawiam poluzowane bądź niedokręcone przeciwwagi z przodu.
 • Specjalista AGD
  w0lf1991 napisał:
  Z ciekawości jeszcze dopytam czy taki luz na bębnie jest normalny:


  Link


  Piętro niżej mam inną starszą pralkę i tam luzu na boki nie ma, a przód/tył to jest 3-4mm max i to używając dużo siły.  Luz o który pytasz jest normalną sprawą w każdej pralce. Ale zaniepokoiło mnie coś innego - dzwięki. O ile nie wynikają z kiepskiej jakości nagrania to albo masz niedokręcone betonowe obciążniki albo poluzowały się śruby na krzyżaku (nierzadkie przypadki ostatnio). W mojej ocenie pralka kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej
 • Poziom 7  
  Sprawdź też amortyzatory czy nie wyschły.
 • Poziom 17  
  coolbickey napisał:
  sprawdź też amortyzatory czy nie wyschły

  W pralce która ma 7 miesięcy ?
  Jeśli kalibracja nie pomogła to niech wzywa serwis i tyle w temacie.