Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] GTX960 zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania

14 Lut 2020 17:32 399 6
  • Poziom 5  
    Witam, mam problem dotyczący gtx 960 od gainward karta po awarii zasilacza, miała spalony bezpiecznik przy złączy dodatkowego zasilania jednak po wymienię na nowy od razu się spalił. Zacząłem sprawdzać kartę i miernik pokazuję zwarcie między + przy złączu dodatkowego zasilania, a masą i nie wiem gdzie szukać przyczyny.

GTX960 zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania GTX960 zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania
  • Poziom 41  
    Jedynie kolega niech sprawdzi kondensatory
    Naprawa bez schematu ( niedostępne) bez szans na sukces
  • Spec od monitorów
    To nie kondensatory , skoro pali bezpiecznik.
    Masz uszkodzenie w którejś z przetwornic DC-DC robiących z +12V > ... , np. 3.3V/ +5V, +1.8V, +1V
    * przykładowo np. na takim ukladzie
    GTX960 zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania

Na tej karcie masz jak widzisz 4-fazy zasilania chipu grafiki na NCP81174 https://www.onsemi.com/pub/Collateral/NCP81174-D.PDF
    - pin.30 to zasilanie +12V
    - pin. 3,4,5 to wyj. 3.3V
    * przykłądowy ukł. pracy z DrMOS np. NCP5369
    - jak zwykłe polowe to są drivery NCP81162
    GTX960 zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania GTX960 zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania

Od gniazda zasilania 6pin (piny 1-2-3) .. (miernikiem na macajewa(ohmy)) jedziesz po scieżkach aż znjadziesz winnego
    GTX960 zwarcie po podłączeniu dodatkowego zasilania

Ponadto cz. napięc zasilania idzie z slotu PCIe (+12v I 3.3v) Link

Możliwe ukłądy
    up1728q (1V) / możliwy apw8835 Link
    AOZ1268q 1.8V)
    INA3221 Link
  • Poziom 5  
    witam dziś od samego rana siadłem przy tym i okazało się że zwarcie powodował układ sm4377 30v 50A zamieniłam go na układa z laptopa 30v 48A i zwarcia już nie ma jednak mam jeszcze pytanie po karta dalej nie rusza po włożeniu do kompa i coś piszczy cewkę 1R0 wymieniłem już i nadal piszczy kondensator po złączu 6 pin też wymieniłem i jeszcze sprawdziłem napięcie w punktach kontrolnych i 12v ze złącza 6 pin jest 3.3v jest 5v też jest ale są jeszcze dwa punkty "pex_vdd" oraz "fbvdd" i tam nie ma żadnego napięcia
  • Spec od monitorów
    Nie masz zasilania pamięci > "pex_vdd"
    - możliwy układ uP1541P , czytaj datasheet/ lub FP6321. lub FP6326

Z szyny PCI-e popatrz masz mieć (nvvdd, fbvdd, 1.8pll, 5V)
    - zasilanie pamięci fbvdd i pexvdd pojawią się wtedy , gdy masz syg.PwrGood (napięcie nvvdd > zasilanie Core chipu grafiki)
  • Poziom 5  
    nie znalazłem układów o takim modelu u mnie ale z tego co wyczytałem to u mnie jest odpowiedzialny na napięcia pex_vdd i fbvdd układ o oznaczeniu rt8128c i według tego co widziałem na ruski forum jak sprawdzać ten układa to mam go uszkodzone i szukam nowego
  • Poziom 5  
    temat zamknięty okazało się pod lupą że klika kondensatora koło gpu miała upalone styki co dopiero było widać dobrze po wlutowani ich i styki te przechodziły na drugą stronę tak że ciężko było je odratować ale karta za to posłużyła jako dawca dla drugiego gtx 960 tylko 4gb którą już działa jak miło ale dziękuję za poświęcony czas