Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot uniwersalny do bramy AG070 jak go zaprogramować

14 Lut 2020 17:45 147 8
  • Poziom 2  
    kupiłem nieopacznie pilot AG070 który wg sprzedawcy jest dla profesjonalistów i można go programować np. przez arduino. Wie ktoś jak to zrobić czy dać sobie spokój
  • Poziom 14  
    Pilot dla profesjonalistów 😁😁
    To jakiś zwykły chiński klon za 3.50$ na AliExpress
    Jakiś kit Ci wcisnęli, poproś sprzedawcę o instrukcję
    Poza tym żebyś mógł uzyskać pomoc musisz powiedzieć do czego chciałbyś go wczytać.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Dokładniej to cała rodzina pilotów - robionych u chińczyka pod konkretne zamówienie - może być wersja z kodem stałym, może być kloner kodu stałego, może być kod zmienny na HCS (i w tym momencie przyda się coś do jego wstępnego zapisu - niechby i Arduino).
    Czyli totalny kot w worku bo nawet nie wiesz co gość ci sprzedał.
    A skoro wie co sprzedaje to niech da ci WYCZERPUJĄCY opis co z nim zrobić.
  • Poziom 2  
    pilot miał służyć do sklonowania starych pilotów do bramy segmentowej garażowej produkcji THE GENIE Comp.USA z 1997 roku. Dzisiaj obejrzałem ten mechanizm i okazało się, że sterowanie i piloty były robione w kraju bez żadnego opisu, skrzyneczka z elektroniką odbiornika trwale zamknięta bez dostępu. Kontaktu do firmy, która to robiła nie mam. Powodem mojego działania były rozpadające się piloty i w zasadzie ich estetyka bo nadal działają. Myślałem, że to co kupuję to będą piloty samokopiujące przy założeniu , że kod starych jest stały ale pewności nie ma jaki on jest. Sprzedawca pilotów AG070 nie dostarcza instrukcji bo pewnie jej nie ma i nabija takich jak ja w butelkę. Załączam zdjęcia wnętrza pilota. Okleiłem stare i działające piloty taśmą i chyba dam sobie spokój z ich wymianą na nowe. Dziękuję za zainteresowanie. pilot uniwersalny do bramy AG070 jak go zaprogramować pilot uniwersalny do bramy AG070 jak go zaprogramować
  • Poziom 14  
    To co najważniejsze w starym pilocie jest pod żółtą naklejką z napisem BAT.
    Jeżeli ten chiński pilot który kupileś ma funkcję klonowania kodu to spróbuj następujących czynności.
    1. Na chińskim pilocie. Wciśnij jednocześnie dwa górne przyciski i trzymaj aż dioda mignie. Nadal trzymając pierwszy przycisk, puść i wciśnij drugi przycisk 3 razy. Zwolnij obydwa przyciski. Po tym zabiegu wciskanie przycisków pilota nie powinno powodować świecenia diody.
    2. Weź oryginalnego pilota i chińczyka, zbliż je maksymalnie do siebie i jednocześnie wciśnij przycisk na oryginale i przycisk którego chcesz używać na klonie. Trzymaj tak długo aż chińczyk zacznie szybko i stale migać diodą (jeżeli zacznie).
    3. Spróbuj użyć klona na swoim urządzeniu.
    Może zadziała. Powodzenia i najpierw pytaj a potem kupuj piloty dla profesjonalistów.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Dodam, że te chińczyki są robione na różne częstotliwości - od 315 do 480 MHz a te stare - jedna bozia wie jakie są... . Są klonery które wyłapują częstotliwość starego pilota i same się dostosowują ale to nie te z tematu.
  • Poziom 2  
    Dzięki Workszop ale nie pomogło. Po naciśnięciu przycisków A i B (górnych ) pilot świeci ciągłym światłem cały czas. Próbowałem różnych kombinacji łącznie z resetem przez wyjęcie baterii ale zawsze to samo- dioda świeci zawsze światłem ciągłym.
    Kotbury- mądry to ja jestem po szkodzie bo zwrócić też pewnie nie zwrócę bo przez pomyłkę kazałem wystawić fakturę. Ale to niewielki problem.
    Jestem mile zdziwiony, że 'chłopaki' tak bezinteresownie zajęli się moim problemikiem. To nastraja optymistycznie. Jeszcze raz dziękuję.
  • Poziom 2  
    Niestety, po przejściu sekwencji klawiszy dioda świeci ciągłym światłem