Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF IV 1.4 55 kW - swap z 1.4 na 2.8

14 Lut 2020 19:53 117 7
  • Poziom 7  
    Witam ;) . Kupiłem auto w dobrej cenie, bo ma uszkodzony silnik. W sensie, zapala się kontrolka oleju po rozgrzaniu i nie ma siły. Ale nie o to chodzi. Planuje zmienić silnik na 2.8, oczywiście skrzynia biegów do wymiany. Pomijam elektronikę. Bo chodzi mi głównie o mechanikę. Czyli jakie hamulce mają być, półosie, piasty, skrzynia biegów, silnik z ecu (elektronika nie jest mi obca). Karoseria jest ta sama, pewnie ława jest inna. Chciałem zapytać kogoś, kto rozumie temat i robił podobne cuda. Aby troszkę mnie nakierował jak do tego podejść ;)
    ps: Golf IV 1.4 benzyna 98r.
    Dziękuje za pomoc.

Dodano po 16 [minuty]:

Temat rozumiem, Moderator tu mnie wysłał. Bo Kilo Waty z Małej napisałem. Taki myk.
  • Poziom 7  
    To ława, i reszta nowa. Tak myślałem, powolutku nazbieram ;)
  • Poziom 34  
    Pomysł całkowicie chybiony, taki swap o ile doprowadzisz go do końca będzie cię kosztował dużoo więcej niż byś kupił 2.8. A co z przeglądami , zmiana cech konstrukcyjnych to chyba indywidualna homologacja takiego pojazdu.
  • Poziom 7  
    Belka tylna, pewnie nowa. Jak Kolega z Forum napisał tylko karoseria zostaje. Bo głównie mi chodzi , aby mieć konkrety , co mam kupić. Po numerach VW , na szrocie znajdę . Aby nie kombinować. Chyba że to temat tabu.

Dodano po 2 [minuty]:

Ps; wreszcie mam auto co ma karoseje względnom, można coś myśleć.
  • Moderator Samochody
    ManoiCr napisał:
    aby mieć konkrety , co mam kupić.
    Od kompletnego przedniego zawieszenia poczynając (łącznie z hamulcami), poprzez chłodnicę, do skrzyni biegów z kpl. półosiami i piastami. Zwrotnice też chyba inne. Do tego mechanizm wybierania biegów, czyli wajcha z linkami. A resztę czas pokaże, w miarę postępu prac. (wiązki elektryczne silnika, wydech i diabli wiedzą co jeszcze).
  • Poziom 7  
    Już mam kompletne zawieszenie z silnikiem vr 6 plus napęd na tył (Synchro ). Temat zamknięty
  • Admin grupy Samochody
    Nie jest zamknięty, do takiego swapa najtaniej wychodzi kupić dawcę.
    \Lub sprzedać wszystko i kupić auto w oryginale.