Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet Pro m426FDW - uszkodzony formater wymiana na inny dodanie WiFI

14 Lut 2020 19:55 252 11
  • Poziom 6  
    Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym HP LaserJet PRO M426fdw
    Problem polega na tym że kupiłem nową drukarkę ale z drugiej ręki i bez gwarancji. Drukarak na 100% nowa, pudełko nie było nigdy otwierane. Niestety po uruchomieniu okazało się że drukarka drukuje ale niestety nie działa skaner. Podczas skanowania i kopiowania pojawia się komunikat "urządzenie zajęte proszę spróbować później".
    Jako że mam dostęp do drugiej takiej samej drukarki tylko bez wifi to zamieniałem części między nimi aby wykryć problem. Tym sposobem doszedłem że problemem jest formater, po zamianie formatera problem znika. Podejrzewam że uszkodzony jest sam firmware.
    Kupiłem więc używany formater i to rozwiązało problem ze skanowaniem i kopiowaniem ale niestety pojawił się kolejny problem, chodzi o to ze ten który kupiłem ma identyczne numery lecz inny firmaware, pochodzi z urządzenia bez WiFi 426FDN.
    I tu moje pytania:
    Czy jest możliwość samodzielnej ingerencji w firmware formatera tak aby aktywować wifi?
    Czy jest możliwa zmiana nr seryjnego w firmawre tak aby zgadzał się z tym z drukarki?
    Czy jest możliwość samodzielnego wgrania nowego firmware do uszkodzonego formatera w ręczny sposób (metody automatyczne softem HP i z menu drukarki nie usuwają problemu.
    A może ktoś ma namiar na jakiś sprawdzony serwis, który ogranie temat firware w tym formaterze?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki.
  • Poziom 22  
    Witam. Uszkodzony formater, ale nie wina oprogramowania. Musisz zrobić rebailing układu na płycie i wszystko minie. Drukarka chociaż nie była używana, to odkleił się scalaczek. Trzeba go przygrzac na nowo.
  • Poziom 6  
    Możliwe że to jest przyczyna. Tylko mam już drugi sprawny formater i potrzebuje tylko zmienić w nim firmware bo pochodzi z drukarki 426FDN (czyli bez wifi) a ja mam 426FDW (z wifi). Formatery są takie same różnią się tylko firwarem .
    Szukam sposobu albo serwisu, który wgra odpowiedni firmware do formatera.
  • Poziom 22  
    To raczej nie do zrobienia domowymi sposobami. Program HP który uaktualnia firmware rozpoznaje aktualną wersję dla danej konfiguracji i ją uaktualnia. Nie można zmienić konfiguracji samego oprogramowania.
  • Poziom 6  
    ERESJOT napisał:
    To raczej nie do zrobienia domowymi sposobami. Program HP który uaktualnia firmware rozpoznaje aktualną wersję dla danej konfiguracji i ją uaktualnia. Nie można zmienić konfiguracji samego oprogramowania.

Tak podejrzewałem, to teraz pytanie czy jest jakiś serwis (oprócz autoryzowanego HP), który potrafi to zrobić?
  • Poziom 22  
    Podejrzewam,że jakiś maniak informatyk lubiący wyzwania by to zrobił. Tylko trzeba takiego znaleźć.
  • Poziom 6  
    ERESJOT napisał:
    Podejrzewam,że jakiś maniak informatyk lubiący wyzwania by to zrobił. Tylko trzeba takiego znaleźć.

i właśnie takiego kogoś szukam,
    pisałem też do autoryzowanego serwisu HP ale oni chcą założyć nowy formater a to jest nieopłacalne. Zapytałem też czy mogą wgrać firmware do używanego formatera, który im dostarczę i na razie nie dali odpowiedzi. Podejrzewam że dla nich to żaden problem bo muszą jakoś wgrywać firmaware do nowych formaterów.
    Jak się bawiłem tym moim uszkodzonym to chyba odkryłem metodę jak to zrobić, na formaterze są dwa piny, jak się je zewrze podczas uruchamiania drukarki to drukarka nie startuje tylko pojawia się na wyświetlaczu komunikat "ready 2 download" czyli tak jak by czekał na firmware, może z pendrvie przez usb? ale to już wie chyba tylko serwis.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Serwis HP nie wgrywa nic do nowych formaterów! Skąd ta wiadomość. Zamawiają dla klienta konkretny formater według P.C. z numerem i oprogramowaniem i taki dostają. Potem go tylko ładują do drukarki.
  • Poziom 6  
    Myślałem że dostają "czysty" i sami wgrywają firmware nr seryjny i licznik. Ale pewnie jest tak jak piszesz, bo zaproponowali mi wymianę całego formatera, a jak zapytałem czy mogą wgrać firmware do używanego który in dostarczę to milczą, więc pewnie nie mają takiej możliwość
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Oczywiście, że nie mają. Serwisanci wymieniają przysłane płytki i nie ingerują w oprogramowanie. Dlatego napisałem, że trzeba szukać informatyka.
  • Poziom 6  
    No to faktycznie albo jakiś spec, który to ogarnie aleo zakup formatera z dokładnie tego modelu, który potrzebuję. Nr seryjny będzie inny ale poza tym będzie działał.
  • Poziom 22  
    Zgadza się. Na szrocie taka drukarka ze sprawnym formaterem to koszt od 25-35 zł.