Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 FL AVF 2002 - Falują obroty/złe odpalanie po wymianie pompowtrysku

14 Lut 2020 21:59 57 1
  • Poziom 12  
    Witam.
    Pacjent Passat B5 FL AVF 130KM z 2002.

Problem był taki, że od dłuższego czasu mam problemy z odpalaniem po dłuższym postoju. Nie zależnie czy jest to mróz czy nie. Na sam początek wymieniłem wszystkie świece żarowe na nowe - bez zmian.

Potem sprawdziłem, czy czujnik temperatury paliwa może nie padł - pokazuje okej.

Na sam koniec mechanik podpiął auto pod kompa po czym wyszło, że 1 pompowtryskiwacz przelewa i dawka paliwa byla ponad 1.5.

Zdecydowałem się na wymianę tego pompowtryskiwacza i zamówiłem regenerowany z serwisu Bosch.

Jednak po wymianie tego wtrysku i zmianie uszczelek, podkladek pod resztą jest jeszcze gorzej - na zimnym kopci i falują obroty.

Po ponownym podłączeniu pod komputer mechanik powiedział, że wartości skakały od -1.8 do 2.5, gdzie na reszcie wtrysków oscylowały blisko 0 (0.15-0.2).

Pytanie do Was, co jeszcze można sprawdzić/zrobić? Auto jak się rozgrzeje, to obroty nie falują, ale i tak jest coś nie halo, skoro takie coś się dzieje, tym bardziej, że ten nowy posiada takie same numery jak reszta, bo specjalnie zrzucałem pokrywę zaworów do tego celu aby samemu zamówić odpowiednią część.

Proszę o porady.
  • Admin grupy Samochody
    Jakiej porady oczekujesz?
    Zostaw auto u polecanego mechanika i czekaj na diagnozę.