Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa głębinowa z falownikiem zamiast hydroforu

14 Lut 2020 22:20 162 3
  • Poziom 25  
    Witam.
    Obecnie posiadam chiński hydrofor ze zbiornikiem 25 L, który ledwo pompuje do 3 barów. Z racji uszkodzenia wyłącznika ciśnieniowego (monolit z manometrem i trójnikami) chciałbym zmienić to ustrojstwo na coś porządnego i nie hałasującego.
    Studnia kręgowa, 6 m głębokości, lustro na ok 2,5 m lub niżej zależy od pory roku. Wydajność studni niska, jednak wystarczająca ze względu na pojemność samych kręgów.
    Zależy mi na ciśnieniu 5-6 barów i dużej wydajności - czasami trzeba coś szybko napełnić, spłukać itp. Zazwyczaj pobór będzie mniejszy - jakiś kran itp. (oprócz studni mam wodociąg).
    Jeżeli zastosuje wydajną pompę z małym zbiornikiem, to będzie co chwile klepać wyłącznik i długo taki zestaw nie pożyje. Dużego zbiornika wolał bym uniknąć ze względu na brak miejsca.
    Proszę o pomoc w doborze dobrej jakości pompy zatapialnej (głębinowej) z falownikiem, lub pomoc w doborze pompy, zwykłego falownika (najlepiej używanego) lub regulatora fazowego dla pompy 1f i przetwornika ciśnienia (np. Danfoss MBS 1700)?
  • Poziom 39  
    Jak masz wodociąg, to po co robić koszty i robotę do sporadycznego opłukania czegoś tam...
    Żeby to zrobić porządnie trzeba sporo kasy i pracy.
  • Poziom 25  
    Wolę zasilać np. nawadnianie ze studni niż płacić za wodę. Większość pracy (kopanie studni i przeciąganie rur) jest już za mną. Podłączenie innej pompy do falownika z jednym czujnikiem to nie problem. Prawdopodobnie zdecyduje się na pompę powierzchniową Grudziądz i do tego dobiorę falownik i przetwornik ciśnienia + naczynie 8L.
  • Poziom 43  
    @hubiwit Są sterowniki elektroniczne do bezzbiornikowych hydroforów. Sam mam taki. W przypadku pompy trójfazowej, taki sterownik trzeba uzupełnić stycznikiem i termikiem. Można i użyć falownik z czujnikiem ciśnienia, nawet w układzie regulacji PID, ale po co ?