Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGI43A45/45 - Nie rozpoczyna mycia zasadniczego na programie 50C

j_grzelak 14 Lut 2020 23:56 99 0
    j_grzelak
    Poziom 1  
    Mam problem ze zmywarką Bosch SGI43A45/45: po wyborze programu 50°C zmywarka rozpoczyna cykl pokazując standardowy czas ok. 140 minut, ale po myciu wstępnym nie przechodzi do mycia zasadniczego. Zmywarka wykonuje mycie wstępne (na zimno) trwające ok. 20 minut, następnie odpompowuje wodę, otwiera pojemnik na detergent, po czym zamiast nabrać nową porcję wody i rozpocząć mycie na ciepło zaczyna wydawać monotonne zgrzyty, przypominające swoim brzmieniem pracę pompy "na sucho". Słychać je w końcowych sekundach załączonego filmu.

Nie jest do dźwięk pompy odpływowej, bo ta brzmi inaczej, i mogę ją sprowokować do pracy symulując zalanie zmywarki unosząc czerwony drążek (ten, który przy zalaniu unoszony jest przez styropianowy pływak) i załączając w ten sposób mikroprzełącznik bezpieczeństwa. Zmywarka zgrzytając odlicza normalnie czas programu. Zlitowałem się i zresetowałem program, gdy czas zszedł poniżej 110 minut. Ta sytuacja powtarza się przy każdej próbie uruchomienia zmywania na programie 50°C i tylko na tym programie. Opisane dźwięki były słyszalne także przed awarią i pojawiały się właśnie pod koniec mycia wstępnego, ale zwykle trwały może kilkanaście sekund.

Program 65°C wykonywany jest prawidłowo. Tak mi się przynajmniej wydaje na podstawie przebiegu testowego (bez naczyń), który prześledziłem po zauważeniu opisanego problemu z programem 50°C. Na programie 65°C po myciu wstępnym i odpompowaniu wody (tu pojawiają się na chwilę opisane wyżej dźwięki) zmywarka otwiera pojemnik na detergent, nabiera wodę, grzeje, myje, płucze i suszy jak należy.

Wszystkie elementy hydrostatu zostały wyczyszczone, podobnie płaszcz wodny. Także przewód opływowy jest raczej drożny (był czyszczony jakiś czas temu i zmywarka nie ma problemu z odpompowywaniem wody).

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak rozwiązać ten problem.