Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk ocierania się czegoś podczas robienia ss'a lub cutscenek w grach.

15 Lut 2020 11:36 189 5
  • Poziom 2  
    Witam, momentami podczas grania słyszę jakby wiatrak ocierał się czy coś takiego nasłuchując najbliżej ten dźwięk słyszalny jest przy procesorze, może dysk bo wątpię żeby wiatrak od procesora tak ocierał w zależności od tego. grałem w np. Sleeping dogs, nic nie było słychać gdy pauzowałem gierkę w cutscence było słychać jakby ocieranie się czegoś, teraz grałem w Watch Dogs 2 i na odwrót, lecz wcześniej tego nie miałem, jak gram słychać jakby się coś ocierało a gdy pauzuję przestaje. Gdy robię zrzut ekranu i w prawym górnym rogu wyświetla się o tym komunikat z programu Radeon Software o tym że zapisano zrzut ekranu słychać to "ocieranie" cały czas a gdy komunikat znika to pół sekundy po nim przestaje "ocierać" głównie słychać to gdy gram w wymagającą grę i obciąża to komputer. Chociaż w PUBG Lite mam to samo.
    Specyfikacje (jeżeli były by potrzebne):
    Karta graficzna: Gigabyte Aorus Radeon RX 5700 XT
    Procesor: Ryzen 5 3600
    Płyta główna: MSI B450 Tomahawk Max
    RAM: Patriot Viper 4 16GB 3000MHz
    Dysk SSD: Cruical MX500 500GB SATA 3
    Zasilacz: Silentium PC Vero L2 600W
    Miałem też problem gdy pod większym obciążeniem obraz znikał i monitor miał brak sygnału i przechodził w tryb oszczędzania energii ale na razie tego nie widzę.
    Teraz zauważyłem, dźwięk najbliższy procesorowi. Gdy włączam ATS'a i siedzę w menu obciera to i procesor ma 15% zużycia gdy włączam nakładkę Radeona pod Alt+R dźwięk robi się cichszy a procesor od razu schodzi do 10% więc teraz w czym problem? W wiatraku?

https://filmy.elektroda.pl/97_1581848412.mp4
    https://filmy.elektroda.pl/15_1581851815.mp4
    ten 2 dźwięk jest podczas otwierania nakładki radeona ale chyba brzmi tak samo. Podczas nagrywania tego położyłem telefon na karcie graficznej pod procesorem, i za to na 2 nagraniu słychać dźwięk wiatraka,
  • Poziom 36  
    To może być szum przetwornic zasilania przy CPU w momentach zwiększonego obciążenia procesora...
  • Poziom 2  
    Już dodane na górze, lecz teraz może mniej było słychać bo aż tak nie pracował.
  • Poziom 36  
    Grzechu32 napisał:
    Już dodane na górze

Po przesłuchaniu...
    Ture11 napisał:
    To może być szum przetwornic zasilania przy CPU
  • Poziom 2  
    Czyli to coś normalnego? Bo na początku tego nie miałem dopiero z czasem się chyba pojawiło. A ja taki informatyk wszystko wiem a nie rzeczy techniczne. Bo nie wydaję mi się żeby tak wszędzie było.