Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o limit wiadomości prywatnych.

bazi1962 15 Lut 2020 19:19 1617 31
    bazi1962
    Poziom 17  
    Czy ktoś wie jaki cel/sens ma wprowadzenie limitu wiadomości PW na tym forum?
    robokop
    Moderator Samochody
    bazi1962 napisał:
    Czy ktoś wie jaki cel/sens ma wprowadzenie limitu wiadomości PW na tym forum?

- Co to ma wspólnego z naprawą TV?
    - Na elektroda.pl nie ma limitu wiadomości PW - przynajmniej nigdy nikt nie sygnalizował, że udało mu się go osiągnąć.
    bazi1962
    Poziom 17  
    robokop napisał:
    Na elektroda.pl nie ma limitu wiadomości PW - przynajmniej nigdy nikt nie sygnalizował

No więc ja sygnalizuję
    Jest

Dodano po 1 [minuty]:

Darek.S napisał:
    bazi1962 napisał:

Niestety limit PW, jutro Ci odpowiem.

Rzeczywiście jest limit na PW. Jestem zdziwiony... :shocked!: Ciekawe jaki jest tego cel? Może ograniczenie przepływu informacji? :|

Wszystko ma przyczynę :wink:
    Rezystor240
    Poziom 39  
    robokop napisał:
    Na elektroda.pl nie ma limitu wiadomości PW - przynajmniej nigdy nikt nie sygnalizował, że udało mu się go osiągnąć.

Jest coś takiego, i udało się go wielokrotnie osiągnąć. Kamil kiedyś na ten temat się wypowiadał. Ma to na celu zapobiec wysyłania spamu przez PW.
    Ten limit wzrasta chyba z rangą na forum.
    Jeśli już przy randze jesteśmy, to tylko tak tymczasowo? Czy już nie powrócą te kwadraciki?
    robokop
    Moderator Samochody
    Rezystor240 napisał:
    Jeśli już przy randze jesteśmy, to tylko tak tymczasowo? Czy już nie powrócą te kwadraciki?

Nie powrócą. Optymalizacja kodu strony.
    bazi1962
    Poziom 17  
    Rezystor240 napisał:
    Jet coś takiego, i udało się go wielokrotnie osiągnąć. Kamil kiedyś na ten temat się wypowiadał. Ma to na celu zapobiec wysyłania spamu przez PW.

Nieprawda, po kilku wiadomościach osiągasz limit, i nie ma to nic wspólnego ze spamem.

Dodano po 6 [minuty]:

bazi1962 napisał:
    po kilku wiadomościach osiągasz limit,

Nawet w PW z moderatorami. Też tego doświadczyłem. Nie wiem jak jest z SW, ale w PW na pewno jest limit.
    GanCegall
    Poziom 34  
    bazi1962 napisał:
    Darek.S napisał:

Zastanów się co robisz, nie każdy sobie życzy aby jego wiadomości prywatne były upubliczniane..
    ale jak nie masz nic przeciwko to zaraz upublicznię chamską wiadomość którą wysłałeś do mnie...
    bazi1962
    Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    ale jak nie masz nic przeciwko to zaraz upublicznię chamską wiadomość którą wysłałeś do mnie.

Proszę bardzo, Skibiński.

Chcę i proszę o jej upublicznienie.
    TELERADIOMECHANIKA

Poziom 27  
    Nie wiem, ale ten temat powinien być umieszczony w innym dziale do takich spraw. Jeżeli ktoś komuś wysyła tzw. chamskie pw najprościej zgłosić do admina forum i gość leci z forum. Na żadnym forum nie ma technicznej możliwości ograniczania wysyłania pw. Oczywiście, gdyby to były spamy reklamowe też byłbym z tego niezadowolony.
    Rezystor240
    Poziom 39  
    robokop napisał:
    Nie powrócą. Optymalizacja kodu strony.

Jak to? Tyle lat było dobrze, nikomu nie przeszkadzało a teraz nagle coś.
    bazi1962
    Poziom 17  
    TELERADIOMECHANIKA napisał:
    Nie wiem, ale ten temat powinien być umieszczony w innym dziale do takich spraw.

Ale dlaczego, jestem w tym dziale, i w tym dziale wymieniałem się informacjami na PW. Więc czemu mam pisać w innym?
    Rezystor240
    Poziom 39  
    Jeżeli ktoś komuś wysyła tzw. chamskie pw najprościej zgłosić do admina forum i gość leci z forum.

Nic bardziej mylnego, admini nie mają nic do gadania (niestety) na takie przypadki... Gulson kiedyś wyjaśniał.

Na żadnym forum nie ma technicznej możliwości ograniczania wysyłania pw.

Jest jest.
    bazi1962
    Poziom 17  
    Rezystor240 napisał:
    Jak to? Tyle lat było dobrze, nikomu nie przeszkadzało a teraz nagle coś.

No właśnie... Mało tego, "było dobrze", było lepiej.
    bazi1962
    Poziom 17  
    Na żadnym forum nie ma technicznej możliwości ograniczania wysyłania pw

Ale na tym forum, techniczna możliwość jest. Tylko nie wiem czemu, dla tego założyłem ten temat.
    robokop
    Moderator Samochody
    bazi1962 napisał:
    Skibiński.
    No proszę, kolejny "stary" w nowszej odsłonie.
    Rezystor240 napisał:
    Jak to?
    Tak to. Skrypt jest stary, modyfikowany milion razy, a wymagania ciągle rosną.
    Rezystor240 napisał:
    Nic bardziej mylnego, admini nie mają nic do gadania (niestety) na takie przypadki
    Zawsze można kogoś dodać do "czarnej listy" i jest spokój....
    bazi1962
    Poziom 17  
    robokop napisał:
    Tak to. Skrypt jest stary, modyfikowany milion razy, a wymagania ciągle rosną.

Co rosną? Nigdy tego problemu nie było, a teraz jest. Tu nie chodzi o limit stu, czy dwustu... to jest dosłownie kilka wiadomości (do tego samego odbiorcy) i limit osiągnięty.
    Zresztą nie tylko na tym forum to zauważyłem, na innych forach też tak bywa.
    Więc pewnie to i tamte fora korzystają z tego samego "silnika".
    Ale to wszystko można doprecyzować, jeśli się wie o problemie. Więc uważam, że temat potrzebny, i nieważne w jakim dziale założony. Ważne aby wnioski wyciągnąć, i zmiany wprowadzić.
    robokop
    Moderator Samochody
    bazi1962 napisał:
    Nigdy tego problemu nie było, a teraz jest
    Jakbyś tak usiadł, pomyślał... Bo to chyba problem dotykający szczególne jednostki.
    Podzwoń po starych znajomych, może reaktywujecie "goldhand" czy "fachmanowo".
    bazi1962
    Poziom 17  
    robokop napisał:
    Bo to chyba problem dotykający szczególne jednostki.

Zapewne masz rację, ale nie w tym jest sedno. Sedno jest w pytaniu, jaki to ma cel?
    I jeśli wyjaśnisz cel, temat zamkniemy.
    Ja się jednak domyślam, że celu w tym nie ma. To jest po prostu niedopatrzenie.
    Znaczy, mam nadzieję, że celu w tym nie ma.
    robokop
    Moderator Samochody
    Napisz bezpośrednio albo do Kamila, albo do Arka - na pewno dostaniesz satysfakcjonującą odpowiedź, bez zbędnego bicia piany na forum publicznym. Bo jeszcze ktoś naprawdę uwierzy w tę krzywdę.
    Rezystor240
    Poziom 39  
    bazi1962 napisał:
    jaki to ma cel?????

Podałem linka na ten temat.

robokop napisał:
    Bo to chyba problem dotykający szczególne jednostki.

Niekiedy jest to faktycznie problem, potrzeba z kimś szybko wymienić zdanie a tu nagle LIMIT. Na szczęście posiadam nr telefonu do kilku osób i problem się rozwiązuje. Nie wszyscy jednak podają jawnie swój nr.

robokop napisał:
    Skrypt jest stary, modyfikowany milion razy, a wymagania ciągle rosną.

To nie można zrobić nowego skryptu na bazie starego? Ja się na tym nie znam, tylko pytam.
    GanCegall
    Poziom 34  
    Jeżeli ktoś komuś wysyła tzw. chamskie pw najprościej zgłosić do admina forum i gość leci z forum

Nie ma takiej opcji, zgodnie z:
    bazi1962 napisał:

GanCegall napisał:
    ale jak nie masz nic przeciwko to zaraz upublicznię chamską wiadomość którą wysłałeś do mnie.

Proszę bardzo, Skibiński.

Chcę i proszę o upublicznienie jej.

Rezystor240
    Poziom 39  
    robokop napisał:
    Zawsze można kogoś dodać do "czarnej listy" i jest spokój....

Niekoniecznie, ja jednego to musiałem dwa razy blikować.

O proszę bardzo.

bazi1962
    Poziom 17  
    robokop napisał:
    albo do Arka

Do Arka już pisałem, i też się kończyło na limicie Pw
    bazi1962
    Poziom 17  
    GanCegall napisał:
    Jeżeli ktoś komuś wysyła tzw. chamskie pw najprościej zgłosić do admina forum i gość leci z forum

On to doskonale wie, nie raz nie dwa płakał na mnie do Gulsona. Ale nie o tym jest temat, a problemami Skiby zainteresowany nie jestem.

Dodano po 1 [minuty]:

Rezystor240 napisał:
    Może zaproś do tematu do publicznej dyskusji.

Niestety nie wiem czy w innych działach też ten problem występuje. Ale wiem, że tu jest.
    TELERADIOMECHANIKA

Poziom 27  
    Dobrze, że ktoś pilnuje ładu na forum.
    GanCegall
    Poziom 34  
    bazi1962 napisał:

piszesz do wszystkich, może system wykrył to jako spam?
    bazi1962
    Poziom 17  
    bazi1962 napisał:
    robokop napisał:
    albo do Arka

Znaczy, nie pisałem w tej sprawie. Nie o tym rozmawialiśmy, ale rozmowy dokończyć nie szło, bo limit.

Dodano po 1 [minuty]:

GanCegall napisał:
    piszesz do wszystkich, może system wykrył to jako spam?

Skiba odpuść sobie, bo nie jesteś zorientowany. A z Tobą dyskutować nie mam ochoty na żaden temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Dobrze, że ktoś pilnuje ładu na forum.

Obawiam się, że ład i sens odszedł do lamusa.
    arko100
    Admin grupy RTV
    Temat przeniosłem w bardziej odpowiednie miejsce.
    Chyba, że PW to jakiś nowy TV, wtedy przywrócę do "TV serwis". ;)

Padło tu wiele pytań.

1. Dzienny limit PW
    Było dużo skarg na przemycane reklamy poprzez PW i tak jak Koledzy wyjaśnili wyżej, jest to jakiś środek na SPAM z reklamami i tak jak w podanym linku wynosi 10 PW na dobę.

2. Publikowanie PW
    Czy jeżeli prześlecie mi śrubkę, to jest to moja śrubka i mogę ją komuś pokazać / dać o ile nie jest obciążona jakąś umową, prawami, czy klauzulą poufności?

3. Obraźliwe PW
    Forum nie jest stroną. Zawsze można zablokować użytkownika.
    Robimy to w następujący sposób: "Edycja profilu" -> "Zablokowani PW"

Wszelkie ograniczenia / zmiany są na wniosek użytkowników i są realizowane w miarę dostępnych środków i czasu.
    Widzę tu kolejny:
    @gulson , czy jest możliwe technicznie, żeby zdjąć blokadę w przypadku wymiany korespondencji z jedną osobą?