Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[KUPIE] - Jaką drukarkę kupić do użytku domowego?

15 Feb 2020 20:15 507 5
  • Level 1  
    Witam !

Niestety dzis już nie wytrzymałem.... pół roku z nią walczyłem i zawsze mnie zawiodła, a wiecznie sobie odpoczywała... Do rzeczy! W życiu miałem już 3 drukarki 1 jakieś HP DeSkjet i ostatnie 2 to identyczne HP Photosmart C3180.... Niestety ta drukarka to jakaś dla mnie porażka! Drukować drukowała. Ale tusze! Mam z 10 nowych różnych ciągle kupuje to wiecznie z tą drukarką mam same problemy aż dziś w końcu wyrzuciłem ją przez okno. Na prawdę rzadko bo rzadko używam drukarki. Czasami się zdarzy, że w miesiąca wydrukuje 10 kartek. Czasami stoi przez 3 miesiace w ogóle nie używana. Na prawdę rzadko bo rzadko coś drukuję. Śmiało można przyjąć, że jest to 20 kartek na miesiąc Max! Dziś oczywiscie musiałem 3 kartki wydrukować ( drukarka ostatni raz była włanczana w styczniu jakoś w połowie ) to oczywiście tylko migała, wymieniłem 4 tusze ( nowe kupione na allegro ) i tylko migać potrafi ta C3180 badziewie nie wytrzymałem przez okno wyrzuciłem, za dużo mi nerwów zjadła, tyle problemów z tymi tuszami miałem w tej drukarce. Już dawno powinna pójść przez okno, a nie życie mi zatruwać. Proszę o pomoc w zakupie drukarki. Nie musi być żadne WIFI, żadne bluetooth bo ja na prawdę bardzo ale to bardzo rzadko drukuję. A nie jest dla mnie problemem zainstalowac sterownik i drukarkę podpiać przez kabel USB do laptopa czy komputera. Ale żeby po prostu jak będę potrzebował coś wydrukować to żeby to mogło wydrukować. Najlepiej jakieś 3w1. Skaner, drukarka, kopiarka. Bo takie coś się przyda. Coś zeskanować, coś skopiować, coś wydrukować. Cena nie wiem myślę, że tak do 200 - 250 zł ale to max. Jak jest jakaś nawet za 100 ale że chodzi i drukuje a nie nerwy zrzera to mi też obojętne. Nie wiem czy nawet sens jest kupować taką drukarkę, no ale niech będzie. Żeby też tusze nie były za miliony i się nie okazało, że przez miesiąc drukarka nie będzie chodziła to zaraz zasuszy się mnie tam coś i nici z drukowania w potrzebie. Na prawdę rzadko kiedy coś drukuję, ale poszukuje jakieś drukarki. Pomoże ktoś coś normalnego sensownego i żeby mi nerwów nie zjadała. W poniedziałek już sobie pójdę na pendrive i do fotografa wydrukuję, ale w domu też bym coś czasem chciał.

Dodam, że pisaliście o laserowej. Ale ja czasami potrzebuję coś skopiować albo zeskanować.

Poprzedni post zostal usunięty, zalecony przeczytaniem regulaminu forum. Nie wiem do końca czy to o temat nazwa chodziło czy o dział czy o wykrzykniki czy kropeczki. Jeśli znów coś jest zle to proszę mnie nakierować - jestem z zawody mechanik samochodowy, nie kazdy do końca wie, czasami trzeba po prostu palcem pokazać co zle ująłem. Rzadko korzystam z takich forum. Z Góry przepraszam za kłopot, jeśli jak wspomniałem znów zle, to proszę napisać konkretny pkt który nie przestrzegam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    mateuszmichalski1993 wrote:
    Dodam, że pisaliście o laserowej. Ale ja czasami potrzebuję coś skopiować albo zeskanować.

Korzystałem kiedyś z combo HP3055. Mechanika z serii 1018/1020 - łatwa w naprawie, trwała i toner za grosze. Teraz mam Dell 3115, kupiona za jakieś 200zł, obecnie już dwa lata, cały czas na fabrycznych tonerach. Ksero, skaner, kolor, duplex, sieć... Czego chcieć więcej :)
  • Level 27  
    Chcesz używać raz na miesiąc lub rzadziej i żeby nie zasychały tusze, chcesz urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami i w cenie 200zł. Nierealne.
    Kup urządzenie wielofunkcyjne laserowe za 400- 500 zł.
  • Level 29  
    Napisałeś, że jesteś mechanikiem więc powinieneś rozróżniać pojęcia tanie czy dobre. W drukarkach atramentowych zasychają tusze. Jak się rzadko używa to tylko laserowa.
    W tej cenie co podałeś z ogólnie polecanych monochromatycznych jest np BROTHER HL-1112. Poczytaj o niej, tonery zamienniki są już od 15 zł.
    Urządzenie wielofunkcyjne laser-kolor też nie zaschnie ale ceny są wyższe.
    Opcja atramentowej to przykładowo Brother DCP-xxx
    Tusze zamienniki są od 1,50 zł, ma opcję samoczyszczenia jak jest non stop podłączona do sieci. Używkę można całkiem tanio kupić.
    Prawdopodobieństwo, że głowice nie są zaschnięte jest podobne jak Fiesta MK3 bez korozji.
  • Level 14  
    jak dla mnie to tylko laserowa. najlepiej hp bo tanie w eksploatacji.....
  • Level 40  
    Twój górny pułap na zakup 250,- zł za urządzenie wielofunkcyjne jest mało realny do spełnienia. Chyba, że kupisz urządzenie używane.
    Z nowych to Brother DCP-1512E za ok. 515,- zł, a z używanych np. Brother DCP-7320, DCP-7010, Samsung SCX-3200. Te używane można czasami kupić w kwocie do 250,- zł w zalezności od ich stanu.