Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony plik docx z pracą licencjacką

15 Lut 2020 20:25 129 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry
    W wyniku pewnych losowych zdarzeń uszkodzeniu uległ dysk na którym moja żona miała zapisaną swoją pracę licencjacką, pech chciał że nie miała zrobionego backupu pliku (a mówiłem żeby robiła - nieważne). Dzisiaj okazało się, że miała kopię tej pracy na innym dysku twardym, który niedawno formatowałem. Za pomocą programu DMDE udało mi się dostać do pliku, niestety po jego odzyskaniu (odzyskuje na inny dysk) nie chce się on otworzyć. Przy próbie otwarcia w programie Word wyskakuje komunikat błędu, natomiast w każdym innym programie po otwarciu plik zawiera losowe ciągi symboli i znaków. Domyślam się, że plik został uszkodzony.
    Czy mogę Państwa prosić o pomoc? Czy taki plik da się jeszcze odzyskać?

• Poziom 21  
    1. odzyskać z uszkodzonego dysku. Napisz coś więcej co się z nim stało.
    2. przeszukanie RAW i przejrzenie wszystkich znalezionych plików.
  • Poziom 2  
    Odzyskanie danych z uszkodzonego dysku jest dla mnie nieekonomiczne. Dysk działał w domowej chmurze, uszkodzeniu uległa jedna z głowic lub komutator. Taką ekspertyzę otrzymałem od jednej z firm zajmujących się naprawą dysków.
    Właśnie szukam znalezione pliki - liczę że tam coś znajdę.
    Dzięki za zainteresowanie się tematem!
  • Poziom 30  
    Za 1500zl profesjonalna firma odzyska. Tak na poważnie to ciężko będzie jak dysk był formatowny. Jaki stan dysku tego uszkodzonego? Uruchamia się wgl? Czy umarł na amen?