Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP 195 c - Po zacięciu papieru drukarka głupieje

Igoros1962 15 Feb 2020 20:35 1098 2
 • #1
  Igoros1962
  Level 2  
  Od kilku lat używam drukarkę brother DCP 195 c. Ogólnie jestem zadowolony, szczególnie ceną uzupełniania tuszu. Jednak jedyny problem to działania drukarki w przy zacięciu, lub braku papieru. Na drukarce mruga "wykrzyknik" nie pojawia się żadne okno dialogowe. po uzupełnieniu, lub usunięciu zaciętej kartki drukarka nie wie co robić. Jedynym wyjściem jest reset (wyłączenie zasilania) i zadanie druku od nowa. Przy wielo kartkowym drukowaniu jest to kłopotliwe, bo strony przecież nie zawsze są numerowane. A druga rzecz: czy można jakoś zmienić czas czyszczenia głowicy drukującej? Włącza mi się w niedzielę o 6 rano;-) Proszę o poradę. :)
 • #2
  MaRciNoOs
  Level 27  
  Gdy zabraknie papieru po uzupełnieniu i wciśnięciu start powinno drukować dalej.
  Jezeli chodzi o zacinki papieru to rzeczywiście zazwyczaj jest kasowany bufor. A dzieje się to często? Większość zacinek jest generowanych przez brudne lub uszkodzone enkodery, lub czujniki od w/w encoder strip. Czasem w tym modelu szwankuje czujnik na środku podajnika (widać go centralnie przy otwarciu tylnej pokrywy). Po zacinkach papieru nie trzeba restartować urządzenia, a powinno wystarczyć uniesienie skanera i zamknięcie. Jeżeli jest wszystko ok, błąd powinien zniknąć. Chyba że usterka dotyczy poważniejszych uszkodzeń.
 • #3
  Igoros1962
  Level 2  
  Podniesienie skanera nie pomaga. Zacinki nie zdarzają się często, ale się zdarzają. Najczęściej przy innym formacie papieru, niż A 4. poza tym, drukarka długo "myśli" zanim zacznie drukować. Nie pojawia się żadne okno dialogowe, po wciśnięciu "drukuj" okno dialogowe znika, a drukarka musli. czasem nawet minutę, albo więcej zanim zacznie drukować.