Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Kme Nevo Honda 2.0 kalibracja

16 Lut 2020 09:25 267 16
  • Poziom 11  
    Kme Nevo Honda 2.0 kalibracja
    Cze嗆.
    Mam Accorda z KME Nevo + ACW03 i reduktor KME Tur. Problemy mam od samego pocz徠ku. Autko je寮zi這 ok ale spalanie gazu mia這 zbyt niskie, w闚czas chodzi na ubogo, korekty d逝goterminowe mocno na +. Podjecha貫m do serwisu, kt鏎y montowa instalacj. Zrobiona zosta這 ponowna kalibracja i regulacja zawor闚. Teraz autko spala lpg w miar czyli przy delikatnej je寮zie 9-9.5 ale niestety poszarpuje w okolicach 2000 obrot闚 dla ma貫go obci捫enia. Przy wi瘯szym nie. Obecnie korekty d逝goterminowe z jazdy po trasie mam z regu造 na -5-8%, w mie軼ie id troch na +. B璠 wdzi璚zny za jakie sugestie. Kme Nevo Honda 2.0 kalibracja
  • Poziom 23  
    Z rzut闚 kt鏎e udost瘼ni貫 to co zauwa篡貫m to do嗆 niskie napi璚ie zasilania, co do samego szarpania skoro sk豉d mieszanki si zgadza mo瞠 problem le篡 po stronie uk豉du zap這nowego?
  • Poziom 11  
    Masz racj nie zwr鏂i貫m uwagi. Mo瞠 tak mierzy napi璚ie kme ? Nic z貫go si puki co z 豉dowaniem i Aku dzieje.
  • Poziom 38  
    Nevo to jeszcze nie stroi貫m ale je郵i kalibracja biegu ja這wego dzia豉 tak samo jak w diego to powodzenia.
  • Poziom 11  
    Nie pomog貫 ale dzi瘯i. :). Z obrotami ja這wymi nie mam problemu chyba, 瞠 w陰czona ta funkcja psuje cz窷 wykresu to w陰cz .
  • Poziom 38  
    Diego w tym zakresie powodowa這 wy陰czenie dawkowania przez ECU PB i sz這 ze sztywnej mapy przez co cud mi鏚 auta si ***********.
    By這 to panaceum na chyba z貫 korekty paliwowe mi璠zy obci捫eniem a biegiem ja這wym - nic bardziej mylnego.
    Jak dzia豉 w nevo nie mam poj璚ia ale gdyby tak samo to cuda mog si dzia.
    Natomiast jak chodzi o poszarpywanie to albo wskakuje ci w ten obszar albo trzeba usun望 wad instalacji gazowej i ponownie przestroi.
  • Poziom 11  
    Jutro z rana wy陰cz ta opcj i zobaczymy co si zmieni. Mam tras 180 km wi璚 starczy aby poobserwowa. Chyba nie trzeba b璠zie od nowa zbiera mapy Pb ?
  • Poziom 38  
    Trzeba to przestroi bo kto po kiego to w陰czy :/
  • Poziom 11  
    Wy陰czy kalibracj biegu ja這wego. Nic z貫go nie zauwa篡貫m, a nawet wydaje mi si, 瞠 wolne s bardziej stabilne tj. nie mam moment闚 aby schodzi造 do tak 550 na chwil. Zobacz co wi璚ej z tego b璠zie. Puki co po trasie 170 km w ruchu lokalnym LTFT = -4.65%.
  • Poziom 11  
    Tak jakby w豉郾ie mniej tj. z dzisiejszej drogi na pewno zauwa瘸lna r騜nica na +. Po wy陰czeniu nie wykasowa貫m mapy Pb ani LPG. Zastanawiam si czy jest to potrzebne bo generalnie system nie upomina si, jak to robi przy grzebaniu z niebiesk lini.
  • Poziom 38  
    Ponowne strojenie panie. Minimalny czas wtrysku gazu nie mo瞠 by mniejszy ni 2.8ms.

Dodano po 1 [minuty]:

Obd plus afr na start.
  • Poziom 11  
    My郵a貫m, 瞠 jak zdejm ten kaganiec kalibracji ja這wego to zacznie uwzgl璠ni przedzia mi璠zy tymi czasami z ECU i tyle. ;)
    No nic to moja procedura jak ostatnio stosuje to :

1. Kasowanie mapy Pb i LPG
    2. Jad w tras (przy okazji) np. 100 km. W jedn stron jad na pb(50km) a warcam na LPG - staram si jecha podobnie.
    3. Robi ustaw model, patrz czy jakie babola nie wymy郵i.
    4. Kolejna trasa - kontroluje po odb korekty + w陰czam w kme rejestrator.
    5 Jesli co grubszego z korekt wychodzi to modeluje mno積ik i ewentualnie po przestudiowaniu bufora z rejestru korekty po obratach.

Jest zabawa nie ma co, nie ma nudy.:)
  • Poziom 38  
    A wystarczy poprawi babola producenta i w sumie w 5km ustawione w ca造m zakresie bez szarpa i cud闚.

Dodano po 4 [minuty]:

Mapek nie zbieraj str鎩 on-line na OBD.
  • Poziom 11  
    Ok. Czyli m闚isz, 瞠 wystarczy skasowa map Pb i przejecha te 5 km na benzynie aby zebra punkty ? Dobrze rozumiem skr鏒 ? ;)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Po 1.
    psooya napisa:
    Mapek nie zbieraj str鎩 on-line na OBD i najlepiej AFR.

Po 2.
    To, 瞠 bujasz si ze strojeniem i ci篹ko to idzie wynika z odwiecznego b喚du producenta instalacji LPG. Jak to poprawi nie powiem bo za du穎 篡cia straci貫m na to LPG ale mo瞠sz pomy郵e lub stroi wg instrukcji. W tym drugim przypadku 禦udne strojenie powinno r闚nie si uda i da zamierzony cel.
  • Poziom 11  
    Znalaz貫m rozwi您anie. Zacz掖em je寮zi na PB :). Po kilku dniach szarpanie ca趾owicie znikn窸o. Mapa na pb widocznie wr鏂i豉 do normy. Nikt nie by豉 wstanie mi pom鏂, nawet KME si wykr璚i這, 瞠 powinienem instalowa w autoryzowanym serwisie, a jak napisa豉m, 瞠 nawet na ich stronie jest ten warsztat to kontakt si urwa... M康rali mn鏀two, 瞠 niby wiedz帷 ale nie powiedz. W sumie dobra szko豉 z ca貫go w徠ku. Trzeba si "szanowa".